Trzy partie batonów wycofane z obrotu. Prośba do konsumentów

Autor:
mp
Źródło:
PAP
GIS: Ze sprzedaży wycofano kubek bambusowy
GIS: Ze sprzedaży wycofano kubek bambusowytvn24bis
wideo 2/4
tvn24bisGIS: Ze sprzedaży wycofano kubek bambusowy

Firma Celiko zdecydowała o dobrowolnym i zapobiegawczym wycofaniu trzech partii batonów liofilizowanych - poinformował w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem tej decyzji jest stwierdzenie obecności plastikowego elementu w surowcu użytym do produkcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Decyzja o zapobiegawczym wycofaniu z rynku dotyczy trzech produktów:

- "Frupp Jabłko", 10 g; nr partii: 11.08.2021/2/L1G, data trwałości: 11.08.2021. - "Frupp Kids jabłko - marakuja", 10 g; nr partii: 13.08.2021/2/L1G, data trwałości: 13.08.2021. - "Frupp Kids jabłko - jagoda", nr partii: 16.08.2021/2/L1G, data trwałości: 16.08.2021. Producentem jest firma Celiko z Poznania. Spółka prosi konsumentów, aby nie spożywali wyżej wymienionych wyrobów.

Poinformowała również, że numer partii znajduje się na bocznej części opakowania. "Produkt objęty wycofaniem może zostać zwrócony do sklepu, w którym dokonali Państwo zakupu, lub bezpośrednio do Celiko. Koszty związane ze zwrotem zostaną zrekompensowane. Jednocześnie informujemy, że wycofanie z rynku nie dotyczy innych produktów i partii batonów FRUPP" - czytamy w komunikacie.

Niewielki plastikowy element

GIS podał, że w wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego kolejnych partii batonów, firma stwierdziła obecność niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców użytych do ich produkcji. W związku z tym zapobiegawczo i dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu tych partii, aby wykluczyć ryzyko spożycia potencjalnie zanieczyszczonych produktów przez konsumentów.

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości