TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejne zmiany we władzach PKO BP

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński o sytuacji na rynku mieszkaniowym i kredytach hipotecznychNBP
wideo 2/8
NBPGlapiński o sytuacji na rynku mieszkaniowym i kredytach hipotecznych

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego dokonała kolejnych zmian w zarządzie banku. Na stanowisko wiceprezesa powołano Bartosza Drabikowskiego, z kolei z zarządu odwołano Rafała Kozłowskiego. W ubiegłym tygodniu nowym prezesem banku został Jan Emeryk Rościszewski.

Przedstawiciele banku poinformowali, że Bartosz Drabikowski posiada wieloletnie doświadczenie z zarządzaniu instytucjami finansowymi. W latach 2008-2017 był wiceprezesem PKO Banku Polskiego. Nadzorował wtedy Obszar Finansów i Rachunkowości.

Odwołany ze stanowiska Rafał Kozłowski pełnił funkcję wiceprezesa zarządu banku nadzorującego Obszar Finansów i Rachunkowości.

Obie decyzje rady nadzorczej banku obowiązują od 15 czerwca 2021 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Nowy wiceprezes PKO BP

Jak czytamy w komunikacie Bartosz Drabikowski w przeszłości przewodniczył radom nadzorczym spółek z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego: Inteligo Financial Service, eService oraz PKO BP Faktoring.

Od 2018 do 2021 roku był doradcą prezesa Polskiego Holdingu Nieruchomości. Drabikowski w latach 2006-2008 był członkiem zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej, odpowiedzialnym za finanse, nowe produkty w obszarze płatności elektronicznych, bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem. W latach 2015-2016 był członkiem Rady Dyrektorów VISA Europe oraz Komitetu Ryzyka, Audytu i Finansów.

Jak przypomniano, nowy wiceprezes PKO BP karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów, gdzie odpowiadał m.in. za regulacje oraz nadzór nad instytucjami rynku finansowego, przede wszystkim sektora bankowego oraz rynku kapitałowego.

W ubiegły wtorek rada nadzorcza banku powołała Jana Emeryka Rościszewskiego "na stanowisko Prezesa Zarządu Banku na bieżącą wspólną kadencję Zarządu Banku, która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r., pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody".

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock