Przegląd prasy: Zagrzybienie i pleśń w mieszkaniach. Polacy się boją

Z kraju

tvn24Aż 46 proc. rodaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu

Polacy zaczęli zwracać uwagę na szkodliwe dla zdrowia warunki domowe. Skarżą się na dolegliwości, które mogą być skutkiem mieszkania w złych warunkach - podaje "Puls Biznesu".

Aż 46 proc. rodaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu. Wielu obawia się też hałasu, przeciągów i chłodu (po 37 proc.) oraz wpływu złej jakości powietrza i zbyt małej ilości światła dziennego (po 36 proc.) - wynika z badania "Barometr zdrowych domów 2016", przeprowadzonego przez Grupę Velux w czternastu krajach.

Potrzebne wsparcie

Jak przekonuje Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska, świadczy to o niekorzystnych dla zdrowia warunkach mieszkaniowych Polaków. - Aby zmienić sytuację, niezbędne jest podjęcie kroków, które przyspieszyłyby renowację budynków jednorodzinnych. Dotąd nie uzyskały one znaczącego wsparcia systemowego od państwa lub innych instytucji publicznych - dodaje. "Barometr zdrowych domów 2016" pokazuje, że Polacy skarżą się na dolegliwości, które mogą być skutkiem mieszkania w złych warunkach. Co drugi boryka się z problemami zdrowotnymi - katarem czy bólem głowy.

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Gośćmi programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS byli Agnieszka Grotkowska oraz Marcin Krasoń (21.09.2016):

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Zdradzają agenci nieruchomości

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24