Przegląd prasy. Dwa miliony potencjalnych klientów na celowniku banków

Z kraju

Ukraińcy na polskim rynku pracyTVN24 BiS
wideo 2/3

Polskie instytucje finansowe odkryły dwa miliony potencjalnych klientów. Już startują z ofertami - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

Banki to kolejna po operatorach sieci telefonii komórkowych duża branża, która dostrzegła duży potencjał biznesowy w coraz liczniejszej grupie Ukraińców przebywających w Polsce. Instytucje finansowe szykują dla nich specjalne oferty - czytamy w artykule.

Nowe oferty

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Getin Noble Bank wprowadził właśnie ułatwienia dla Ukraińców chcących otworzyć konto - ma do tego wystarczyć paszport lub karta pobytu, pojawi się też wsparcie językowe. Od listopada Credit Agricole wprowadził ułatwienia dla Ukraińców. Specjalną promocyjną ofertę ma dla nich także PKO BP, który dysponuje w tym kraju swoim bankiem - napisano.

Coraz więcej

Liczba przybyszów ze Wschodu rośnie. Według szacunków firmy Personnel Service, na które powołuje się gazeta, do końca roku złożonych zostanie około dwóch milionów oświadczeń o zatrudnieniu Ukraińców, a w przyszłym roku liczba pracowników z tego kraju ma sięgnąć trzech milionów.

Choć w skali całego polskiego sektora bankowego, liczącego 31 mln kont osobistych, nowy rynek może na pierwszy rzut oka nie wydawać się aż tak imponujący, ma jednak szanse rozwoju - pisze "Rz".

Autor: msz//dap / Źródło: PAP