TVN24 Biznes | Z kraju

Duże banki ostrzegają przed utrudnieniami. "Najlepiej wypłać gotówkę"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe (wypowiedź z 5 stycznia 2022)
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe (wypowiedź z 5 stycznia 2022)
wideo 2/4
Glapiński: od października ubiegłego roku podnieśliśmy stopy o ponad dwa punkty procentowe

Bank Pekao, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski oraz Alior Bank - to tylko część banków, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą się przygotować na utrudnienia w dostępie do niektórych usług. Część z nich nie będzie miała dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, a także nie zapłaci kartami.

Bank Pekao

W nocy z piątku na sobotę, w godz. 0.00-5.30, prace serwisowe zaplanowano w Banku Pekao. W tym czasie klienci nie zalogują się do serwisu Pekao24, nie skorzystają z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

"Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - radzą przedstawiciele Banku Pekao. Zapewnili przy tym, że w czasie prac serwisowych "karty, bankomaty będą działać prawidłowo".

Santander Bank Polska

W niedzielę od godz. 23.59 do godz. 6.00 w poniedziałek niedostępna będzie bankowość internetowa i aplikacja mobilna. W tym czasie nie będzie można m.in. skorzystać z Blika oraz przelewów natychmiastowych.

Jednocześnie przedstawiciele Santander Bank Polska zapewnili, że karty i bankomaty będą działać. "Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - radzą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

mBank

W sobotę, w godz. 2.00-8.00, klienci mBanku nie będą mogli dokonać płatności kartą i wypłacić gotówki z bankomatu. W tym czasie nie będzie można też zalogować się na konto w bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Ponadto, w godz. 2.00-10.00, nie będzie można zapłacić za zakupy w internecie.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - dodano w komunikacie.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0.00-5.30, na utrudnienia muszą przygotować się klienci ING Banku Śląskiego. W tym czasie nie będzie można m.in. płacić kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

"Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

Alior Bank

W sobotę od godz. 23.00 do godz. 4.30 w niedzielę bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Jak zapewniono, prace nie będą miały wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. "Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - przekazali przedstawiciele Alior Banku.

Bank Pocztowy

W niedzielę, w godz. 4.00-8.00, mogą występować krótkotrwałe przerwy w działaniu kart płatniczych, polegające na braku możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych, a dla transakcji wymagających uwierzytelnienia poprzez kod wysyłany przez SMS - braku możliwości dokonania transakcji. Jak dodano, problem nie dotyczy transakcji, które wymagają uwierzytelnienia w bankowości elektronicznej.

Podobne utrudnienia wystąpią również w czwartek, 20 stycznia, w godz. 1.00-4.00. W obu przypadkach powodem są prace administracyjne.

Nest Bank

W sobotę od godz. 17.00 do niedzieli do godz. 11.00 klienci Nest Banku nie zalogują się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Toyota Bank

W środę od godz. 21.00 do czwartku do godz. 8.00 odbędą się prace serwisowe w Toyota Banku. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych, a także w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usług tzw. szybkich płatności.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości