TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejna zmiana we władzach dużego banku. Rezygnacja po 20 latach

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

Wiceprezes Banku Pekao Marek Lusztyn złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień 30 czerwca br. - poinformowano w komunikacie. Lusztyn jest związany z Grupą Banku Pekao S.A. od 20 lat.

Marek Lusztyn złożył rezygnację z pełnionej funkcji w poniedziałek. W komunikacie nie podano przyczyn złożenia rezygnacji. Lusztyn pozostanie jednak w zarządzie do 30 czerwca br. "Mając na uwadze zapewnienie zachowania ciągłości podejmowania decyzji, zgodnie z dobrymi praktykami, Wiceprezes Marek Lusztyn złożył rezygnację ze skutkiem na datę przyszłą (30 czerwca br.), aby umożliwić Radzie Nadzorczej banku dokonanie wyboru następcy na tym stanowisku" - czytamy.

Do tego czasu Marek Lusztyn będzie kierował pionem zarządzania ryzykami w Banku Pekao.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Marek Lusztyn odchodzi z Banku Pekao

To kolejna zmiana w zarządzie banku w ostatnich tygodniach. Marek Lusztyn do dnia 22 kwietnia br. był bowiem prezesem zarządu. Złożył jednak rezygnację z tej funkcji. Jego następcą został były wiceminister finansów Leszek Skiba.

Bank podał w komunikacie, że po objęciu stanowiska przez Skibę, Marek Lusztyn "blisko współpracował z Prezesem nad kontynuacją rozpoczętych projektów. Równocześnie jako Wiceprezes Zarządu nadzorował Pion Zarządzania Ryzykami w Banku Pekao S.A.".

"W sposób szczególny dziękuję Markowi Lusztynowi za zaangażowanie w naszą wspólną pracę w Zarządzie. To w dużym stopniu dzięki Markowi oraz jego zespołowi mamy bank dobrze przygotowany na trudne czasy, w których w związku z pandemią znalazła się gospodarka" - powiedział, cytowany w komunikacie, Leszek Skiba.

Marek Lusztyn podkreślił, że przez 20 lat pracy w Pekao udało mu się zbudować "zespół zarządzający ryzykiem, który gwarantuje utrzymanie dotychczasowej dobrej praktyki podejścia do zarządzania ryzykami w Banku". "Wyniki Pekao wielokrotnie potwierdziły, że nasza polityka jest właściwa. Zostawiam bank dobrze przygotowany na ciężkie czasy i ze znakomitym zespołem. Jestem dumny, że w trudnym momencie zmian mogłem pomóc w kierowaniu bankiem i przeprowadzeniu go ze spokojem w kolejne etapy" - powiedział były prezes Banku Pekao.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości