Utrudnienia dla klientów banków. "Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę"

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada (wypowiedź z 5 sierpnia 2022)
Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada (wypowiedź z 5 sierpnia 2022)TVN24
wideo 2/7
TVN24Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada

Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Pocztowy i Nest Bank - te banki zaplanowały w najbliższych dniach prace serwisowe. Klienci muszą przygotować się na utrudnienia związane między innymi z korzystaniem z bankomatów, czy serwisów transakcyjnych.

Bank Pekao

Prace serwisowe w Banku Pekao mają potrwać od piątku 19 sierpnia do poniedziałku 22 sierpnia. Jak poinformował w komunikacie bank, w nocy z piątek na sobotę w godzinach od 23.30 do 6.00 mogą wystąpić utrudnienia z zalogowaniem się do serwisu Pekao24 oraz problemy ze skorzystaniem z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao.

Natomiast z soboty na niedzielę godz. 23.00-16.30 mogą wystąpić trudności ze złożeniem wniosku o Pożyczkę Klik Gotówka. Także tej nocy, w godzinach 0.30-4.30 nie będzie można dokonać przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon BLIK w aplikacji PeoPay.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godz. 1.00-4.00 mogą wystąpić problemy z zalogowaniem się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. Nie będzie można też skorzystać z bankomatu, terminala płatniczego, karty debetowej banku. Nie będzie również możliwości przelania pieniędzy z karty kredytowej.

"Pamiętaj, aby wcześniej wypłacić gotówkę z bankomatu oraz zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - zaleca bank.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe na najbliższy weekend zaplanował również ING Bank Śląski. Odbędą się one w nocy z soboty na niedzielę (20/21 sierpnia). Problemy mogą wystąpić od godziny 23.30 do 5.00.

Klienci muszą przygotować się na utrudnienia związanie z korzystaniem z wpłatomatów (także wpłat BLIKIEM), składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę www (np. o pożyczkę lub konto), obsługą kart w ING Business, realizacją transakcji kartami, płatności w terminalach, korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów.

Nie będzie również można: realizować płatności kartą w Internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3D Secure, nadawać numerów PIN do kart płatniczych i kredytowych, zamawiać kart płatniczych, przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING dodać kart Mastercard w portfelach mobilnych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonać operacji na rachunku karty kredytowej, wykonać płatności natychmiastowych (Express ELIXIR i BlueCash) i przelewów na telefon BLIK, wykonać płatności natychmiastowej Płać z ING i realizować płatności BLIKIEM.

"Jeśli możesz, skorzystaj z naszych usług poza godzinami niedostępności" - czytamy w komunikacie banku.

mBank

Na utrudnienia muszą się przygotować także klienci mBanku. Prace serwisowe zaplanowano na noc z soboty na niedzielę.

"W godzinach 2:00 – 7:15 nie zapłacisz kartą i nie wypłacisz gotówki z bankomatu. Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2:00 – 8:30. Pomiędzy godziną 2:00 – 8:30 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W godzinach 1:30 – 9:30 nie złożysz żadnego wniosku" - poinformował bank w komunikacie.

W tym czasie nie będzie można też zrealizować żadnej operacji za pomocą usługi mLinia. "Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzi bank.

BNP Paribas

W piątek 19.08 od godz. 21:00 do godz. 23:59 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Credit Agricole

Bank poinformował, że w nocy z piątku na sobotę od godz. 1:00 do 3:30 nie będą dostępne serwisy CA24 eBank oraz CA24 Mobile.

Bank Pocztowy

W niedzielę prace serwisowe odbędą się w Banku Pocztowym. W godzinach 04:00-08:00 przy transakcjach internetowych wymagających uwierzytelnienia 3D Secure, poprzez kod wysyłany przez SMS, nie będzie możliwości dokonania transakcji. Jak zaznacza bank, problem nie dotyczy transakcji w Internecie, które wymagają uwierzytelnienia 3D Secure w bankowości elektronicznej.

Klienci muszą przygotować się także na brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY, GARMIN PAY, GOOGLE PAY i APPLE PAY. W godzinach 03:00-08:00 wystąpi brak możliwości pobrania wszystkich danych karty w bankowości, czyli np. kodu CVC2

Nest Bank

Kolejnym bankiem, który zaplanował prace serwisowe jest Nest Bank. "Od godziny 0:30 do godz. 5:30 dnia 21 sierpnia (niedziela) bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że: twoje zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac, usługa BLIK będzie w tym czasie niedostępna, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego" - czytamy w komunikacie banku.

"Niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi, a także płatności za zakupy internetowe. W tym czasie nie otworzysz nowego konta ani nie złożysz wniosku m. in. o wydanie karty, 300+ czy 500+ (do systemu obsługi wniosków zapraszamy po zakończeniu prac)" - podał bank.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości