TVN24 Biznes | Z kraju

Klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Duże banki na liście

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Turek o niższych ratach kredytów
Turek o niższych ratach kredytówTVN24 BIS
wideo 2/6
TVN24 BISTurek o niższych ratach kredytów

Bank Pekao, ING Bank Śląski, BNP Paribas i Toyota Bank - to banki, które w najbliższych dniach przeprowadzą prace serwisowe. W związku z tym klientów powyższych banków czekają utrudnienia w korzystaniu z części usług.

Bank Pekao

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0.30-4.30, klienci Banku Pekao nie zrobią przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik w aplikacji PeoPay. W godz. 1.30 do 2.30 nie zalogują się ponadto do serwisu Pekao24, nie skorzystają z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

"Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - radzą przedstawiciele Banku Pekao.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 22.00-3.00, w związku z pracami serwisowymi mogą występować chwilowe przerwy w działaniu wpłatomatów ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash. Podobne utrudnienia mogą wystąpić również w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godz. 22.30-5.00. "Jeśli możesz, skorzystaj z naszych urządzeń w innymi terminie" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

Klienci tego banku muszą się również przygotować na utrudnienia w nocy z wtorku na środę. Jak poinformowano w komunikacie, w godz. 0.00-5.00 utrudnione może być korzystanie z m.in. systemu bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING oraz aplikacji Moje ING mobile, systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, płatności Blik oraz płatności internetowych kartą z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure).

Ponadto mogą być problemy z realizacją innych transakcji kartami. W tym czasie zastrzeganie kart będzie możliwe wyłącznie na dedykowanej infolinii. 

BNP Paribas

W piątek od godz. 23.00 do godz. 15.00 w sobotę systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. "Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie informujemy, że płatności kartą i dostęp do bankomatów będą działały bez zakłóceń" - przekazali przedstawiciele BNP Paribas.

Dodatkowo w środę od godz. 22.00 do 0.00 niedostępny będzie serwis www.bnpparibas.pl. Powodem również są zaplanowane prace serwisowe. Zapewniono jednak, że podczas niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych.

Toyota Bank

W niedzielę, w godz. 6.00-14.00, odbędą się także prace serwisowe infrastruktury technicznej Toyota Banku. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia m.in. w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, w autoryzacji transakcji kartowych, zastrzeżeniu karty, zmiany limitów oraz kodu PIN oraz w dostępnie do usług tzw. szybkich płatności.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości