Z londyńskiego świata finansów do Pekao. Bank ma nową wiceprezes

Z kraju

PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupiły pakiet akcji Banku PekaoTVN24 BiS
wideo 2/4

Rada nadzorcza banku Pekao powołała Roksanę Ciurysek-Gedir z dniem 1 stycznia 2018 roku na stanowisko wiceprezesa banku. Nowa wiceprezes ma doświadczenie zdobyte w uznanych instytucjach międzynarodowych, pracowała m.in. w Londynie.

Jednocześnie bank poinformował o rezygnacji wiceprezesa Adama Niewińskiego z pełnionej funkcji, ze skutkiem na dzień 21 września 2017 r.

"Rezygnacja pana Adama Niewińskiego była związana z możliwością realizacji nowych wyzwań zawodowych" - napisano w raporcie.

Nowa prezes

Jak podano w raporcie, Roksana Ciurysek-Gedir ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym, w tym ponad dziesięcioletnie w zarządzaniu.

Od października 2016 r. pracowała w Credit Suisse, gdzie pełniła funkcję szefa UK Team UHNWI Emerging Europe, International Wealth Management. W latach 2012-2016 w Edmond de Rothschild London pracowała w zespole tworzącym Departament Private Merchant Banking, a następnie została dyrektorem ds. klientów międzynarodowych UHNW w obszarze bankowości prywatnej i korporacyjnej. W latach 2007-2009 w JP Morgan International odpowiadała m.in. za sprzedaż w regionie CEE w obszarze rozwoju rynków instrumentów pochodnych.

Autor: ps/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: David M. Benett/Dave Benett/Getty Images