Z kraju

Duży bank planuje zwolnienia i likwidację placówek

Z kraju

Ekspert o zmianach dla klientów bankówtvn24
wideo 2/4

W 2020 roku wydatki integracyjne z Euro Bankiem wyniosą 80 milionów złotych, a całkowite wydatki związane z tą akwizycją - poniżej 300 milionów złotych - podał Bank Millennium w raporcie. Bank chce też zwolnić 260 osób w pierwszym kwartale tego roku i zamknąć 60 placówek w 2020 roku.

Bank podał, że dokończenie procesu restrukturyzacji po połączeniu z Euro Bankiem oznaczać będzie optymalizację sieci z połączeniem pokrywających się oddziałów oraz redukcję liczby pracowników.

Bank Millennium poinformował, że w 2020 roku kontynuowane będą wydatki związane z integracją, ale w wielkości "znacznie mniejszej niż pierwotnie planowano". Na rok 2020 planowanych jest 80 mln zł wydatków integracyjnych (w tym częściowo w formie nakładów inwestycyjnych).

"Bank obecnie szacuje całkowite wydatki integracyjne związane z akwizycją Euro Banku poniżej 300 mln zł. Poza 116 mln zł kosztów integracji poniesionych w 2019 roku, 37 mln zł zostało ujęte w wartości firmy poprzez korektę ceny zakupu, a 33 mln zł zostało rozliczone jako nakłady inwestycyjne. Skuteczne dokończenie restrukturyzacji powinno umożliwić uzyskanie synergii w kwocie ponad 100 mln zł już w 2020 roku" - napisano w komunikacie.

Bank Millennium przejął Euro Bank 31 maja 2019 r.

Fuzja z Euro Bankiem

W listopadzie ubiegłego roku, kiedy doszło do fuzji operacyjnej, ostatecznie sfinalizowano przejęcie Euro Banku przez Bank Millennium. Wtedy też otwarto oddziały połączonych sieci banków pod marką Banku Millennium.

Bank Millennium zyskał około 1,4 miliona nowych klientów.

To nie koniec zmian na rynku bankowym w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku niemiecki Commerzbank poinformował, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku.

Autor: mp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Bank Millenium | Bank Millenium