Bakalie znikają ze znanej sieci. Nie przeszły audytu

Z kraju

Flickr (CC BY-NC-SA 2.0) | Sabed HussainSpółka Jeronimo Martins wstrzymała dostawy bakalii produkowanych w zakładach firmy Atlanta Poland.

Spółka Jeronimo Martins Polska, do której należy sieć sklepów Biedronka, wstrzymała dostawy bakalii od dotychczasowego dostawcy, ponieważ ten nie przeszedł audytu.

"Powodem tej decyzji są nieprawidłowości, sprzeczne z polityką Jeronimo Martins" - czytamy w komunikacie spółki Atlanta, dostawcy bakalii. Nieprawidłowości zostały stwierdzone podczas audytu przeprowadzonego w firmie. Spółka zobowiązana została do przedstawienia działań korygujących.

Audyt w firmie

Atlanta poinformowała również, że w ciągu roku w spółce odbywa się kilkanaście audytów i kontroli, dokonywanych przez renomowane jednostki certyfikujące, służby państwowe. Są to: Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, oraz partnerzy handlowi spółki, którymi są zarówno największe przedsiębiorstwa krajowe działające w branży spożywczej jak i duże międzynarodowe koncerny.

"Audyt przeprowadzony przez Jeronimo Martins Polska jest jedynym w ponad 25 letniej historii producenta bakalii, którego wynik jest niekorzystny dla spółki" - poinformowała Atlanta Poland. Na tej sytuacji skorzysta rywal Atlanty Poland - spółka Helio, która jest dostawcą Jeronimo Martins od 14 lat. To właśnie ta firma ma zapewnić ciągłość dostaw bakalii do tej sieci.

Sklepy w niedzielę będą zamknięte? "To ekonomicznie absurdalne":

Sklepy w niedzielę będą zamknięte? "To ekonomicznie absurdalne"TVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: tvn24bis, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY-NC-SA 2.0) | Sabed Hussain