Autostradą nad morze będzie taniej w nocy? Resort chce tak rozładować korki

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatKorki przed bramkami na autostradzie A1

Resort infrastruktury ma pomysł na rozładowanie weekendowych korków na autostradzie prowadzącej do Gdańska – pisze wtorkowy "Puls Biznesu".

90 tys. pojazdów - nawet tyle aut osobowych przejeżdżało w ubiegłoroczne wakacyjne weekendy autostradą A1 prowadzącą z Torunia do Gdańska.

Przed bramkami tworzyły się korki, a na wjazd na autostradę kierowcy musieli czekać nawet godzinę.

Nowe bramki i w nocy

W tym roku resort infrastruktury i spółka Gdańsk Transport Company (GTC), koncesjonariusz bursztynowej autostrady, już postanowili przygotować się do wakacyjnych zatorów.

Reprezentujący GTC Aleksander Kozłowski zapewnia, że być może już na czerwcowy długi weekend, gotowych będzie kilka dodatkowych bramek. Resort infrastruktury chce zachęcić kierowców do nocnej podróży: - Analizowane jest obniżenie opłat za przejazd odcinkiem autostrady A1 dla pojazdów kategorii 1, czyli motocykli i samochodów osobowych, w godzinach nocnych - informuje Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Eksperci uważają, że proponowane rozwiązanie nie zadziała na tyle, by ruch zmalał. - Kierowcy nie będą ryzykować bezpieczeństwa własnego i rodziny, by jadąc nocą, zaoszczędzić kilka czy kilkanaście złotych - mówi Michał Beim z Instytutu Sobieskiego.

Zatory tworzą się przed bramkami na autostradach tvn24

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat