Utrudnienia dla kierowców jadących A2. "Sugerujemy wybór alternatywnej trasy"

Z kraju

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane? TVN Turbo
wideo 2/5

W poniedziałek i wtorek kierowcy przejeżdżający autostradową obwodnicą Poznania muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami związanymi z rozbudową A2. Do końca roku na poznańskim odcinku trasy w obu kierunkach powstanie trzeci pas ruchu.

Autostrada Wielkopolska poinformowała, że w poniedziałek oraz we wtorek w godzinach 7.00-19.00 dla kierowców jadących w kierunku Warszawy dostępny będzie tylko jeden pas ruchu. Zwężenie obejmuje trzykilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki. W tym czasie układana będzie docelowa warstwa nawierzchni.

"W tych dniach, kierowcom z Poznania i okolic, którzy na co dzień korzystają z obwodnicy sugerujemy wybór alternatywnej trasy" - podała spółka.

Trzeci pas na A2

Trzeci pas ruchu zostanie dobudowany na odcinku od węzła Poznań Krzesiny do węzła Poznań Zachód. Autostrada Wielkopolska podała, że po trzech miesiącach rozbudowy autostradowej obwodnicy Poznania dobiega końca drugi etap prac.

"Utrzymując obecne tempo, trzy pasy ruchu w obu kierunkach na odcinku 16 kilometrów oddamy jeszcze w tym roku" - powiedziała, cytowana w komunikacie, rzeczniczka AWSA Zofia Kwiatkowska.

Przedstawiciel wykonawcy poinformował, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

"Przez trzy miesiące trwania rozbudowy pomiędzy węzłami Poznań Komorniki - Poznań Luboń wybudowaliśmy trzeci pas na jezdni południowej w kierunku Warszawy, ułożyliśmy nawierzchnię do istniejącego poziomu oraz zamontowaliśmy bariery ochronne na 6-kilometrowym odcinku" - podał Marcin Szczepański ze spółki Strabag Polska.

"Trzeci pas powstał także na przeciwnej stronie jezdni. Na nim ułożyliśmy już docelową konstrukcję jezdni w całym jej przekroju. Poszerzyliśmy również łącznicę na węźle Poznań Luboń i przygotowaliśmy fundamenty pod wkopanie tablic zmiennej treści, które będą na bieżąco informowały kierowców o zdarzeniach i warunkach drogowych" - dodał.

Prace na autostradowej obwodnicy Poznania rozpoczęły się w marcu. Na liczącym 16 kilometrów odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie trzeci pas ruchu w obu kierunkach, odcinek będzie miał zmodernizowaną nawierzchnię. Będzie ona w pełni przystosowana do większego natężenia ruchu, wymienione zostaną bariery ochronne i całe oświetlenie.

Wzdłuż całej trasy wybudowane będą nowe ekrany akustyczne, a istniejące - będą rozbudowane. Ponadto na liczącym 27 kilometrów odcinku pomiędzy Nagradowicami i Gołuskami powstanie 10 tablic informujących kierowców o sytuacji na drodze.

Płatne odcinki autostrad w PolsceMaciej Zieliński / PAP

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: autostrada-a2.pl