Hutniczy gigant postawił na Polskę. Wydał już 5 mld złotych

Z kraju

poland.arcelormittal.comArcelorMittal w ostatniej dekadzie wydał na unowocześnienie polskich hut 5 mld zł

Koncern, który zainwestował już w Polsce 5 mld zł, szykuje kolejne projekty modernizacyjne. Sporo jednak zależy od wsparcia rządu i Brukseli – informuje "Puls Biznesu".

W kwietniu premier Ewa Kopacz ma przedstawić plany dotyczące wsparcia polskiego przemysłu ciężkiego. Na informacje o rządowej strategii czekają zwłaszcza hutnicy, szykujący się do inwestycji. ArcelorMittal Poland (AMP), który w ostatniej dekadzie wydał na unowocześnienie polskich hut 5 mld zł, myśli o kolejnych inwestycjach.

Nowe inwestycje

- Chodzi m.in. o rozbudowę walcowni blach w Krakowie oraz ewentualnie dobudowę ocynkowni - twierdzi jeden z rynkowych ekspertów. Walcownia została zbudowana kilka lat temu kosztem 1,2 mld zł. Szacunkowy koszt jej rozbudowy i dobudowy ocynkowni to 150-200 mln zł. Do tego trzeba doliczyć remont krakowskiego wielkiego pieca.

Negocjacje

Oficjalnie przedstawiciele AMP nie komentują sprawy. "Puls Biznesu" dowiedział się, że za kilka dni planowane jest spotkanie z rządowymi urzędnikami, na którym omawiane mają być scenariusze dotyczące przyszłości sektora stalowego w Polsce. Rozmowy szefów koncernu z ministrami mogą przesądzić o skali planowanych przez AMP inwestycji.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: poland.arcelormittal.com