Była wiceminister klimatu na pełnomocnika rządu. "Nie zawiodę"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Wiceminister klimatu o oszczędzaniu energii
Wiceminister klimatu o oszczędzaniu energiiTVN24
wideo 2/5
TVN24Wiceminister klimatu o oszczędzaniu energii

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, do niedawna wiceminister klimatu i środowiska, w piątek odebrała akt powołania na urząd pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Na tym stanowisku zastąpiła Mateusza Bergera. Łukaszewska-Trzeciakowska we wpisie w mediach społecznościowych podziękowała za zaufanie.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska informację o oficjalnym powołaniu na nowe stanowisko przekazała w piątek na Twitterze. "Dziś miałam honor oficjalnie odebrać z rąk Pana Premiera @MorawieckiM powołania. Bardzo dziękuje za zaufanie! Ogromny zaszczyt i nie mniejsza odpowiedzialność. Nie zawiodę" - zadeklarowała była wiceminister klimatu i środowiska.

Stanowisko to pełnił od lipca ubiegłego roku Mateusz Berger, który był następcą zdymisjonowanego Piotra Naimskiego.

Kim jest Anna Łukaszewska-Trzeciakowska?

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska pracowała w Ministerstwie Klimatu i Środowiska od lipca 2022 roku do 2 czerwca br. W tym czasie nadzorowała Departament Ciepłownictwa i Departamentu Elektroenergetyki i Gazu oraz wykonywała kompetencje ministra jako dysponenta Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny.

Łukaszewska-Trzeciakowska w latach 2002-2007 była związana z branżą obronną. Następnie od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako prezeska zarządu Elektrowni "Kozienice" S.A., gdzie była odpowiedzialna za przygotowanie inwestycji w zakresie budowy nowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW. Od 2017 do 2019 roku odpowiadała za sprawy korporacyjne w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska w przeszłości była też pełnomocniczką w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ponadto w latach 2020-2021 była dyrektorką Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Orlen - była prezeską zarządów zarówno spółki Baltic Power, jak i Orlen Neptun.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentką studiów MBA.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości