Gigant szuka pracowników przed świętami. Potrzebuje ponad 10 tysięcy osób

Z kraju

W tych branżach są najwyższe i najniższe zarobki TVN24 BiS
wideo 2/6

Ponad 10 tysięcy sezonowych pracowników zatrudni w swoich centrach w Polsce Amazon. Wesprą oni pracowników etatowych w realizacji świątecznych zamówień klientów.

Obecnie w pięciu centrach e-commerce pod Wrocławiem, Poznaniem, a także w Sosnowcu (województwo śląskie) i Kołbaskowie (województwo zachodniopomorskie) na stałe zatrudnionych jest około 9 tys. osób. Koncern poinformował we wtorek o rozpoczęciu rekrutacji sezonowej.

- Praktycznie przez cały rok przygotowujemy się do okresu poprzedzającego święta Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że w najbliższych kilku miesiącach stworzymy wiele tysięcy sezonowych miejsc pracy na całym świecie. Po świętach wiele z nich będzie kontynuować pracę w Amazon w charakterze pracowników pełnoetatowych - powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman.

Nie tylko na święta

W poprzednim roku ponad 3,6 tys. sezonowych miejsc pracy zostało przekształconych w stałe posady. Firma planuje utrzymać ten trend. Amazon podał, że pracownicy poziomu początkowego, stali i sezonowi, będą odpowiedzialni za kompletowanie, pakowanie i wysyłkę świątecznych zamówień klientów z Polski i całej Europy. Od 2014 roku koncern zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł. Poza uruchamianymi właśnie obiektami na Śląsku i koło Szczecina ma dwa centra logistyczne koło Wrocławia i jedno w pobliżu Poznania. Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Chris Watt/flickr.com/(CC BY-NC 2.0)