Amazon nie zapomina o Polsce. Rywale mają rok na przygotowanie się do obrony

Z kraju

Shutterstock Amazon ma już w Polsce trzy magazyny, w których na stale pracuje ok. 6 tys. osób.

Największy internetowy sprzedawca na świecie szuka miejsca pod nowy magazyn w centralnej Polsce – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Amazon ma już w Polsce trzy magazyny, w których na stale pracuje ok. 6 tys. osób. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że to nie koniec. Firma szuka lokalizacji pod centralny magazyn w okolicach Strykowa.

Bardziej w Polsce?

To z niego chce prowadzić obsługę zamówień od polskich klientów - działające dziś magazyny obsługują głównie zamówienia klientów z Niemiec. Polski e-sklep powinien ruszyć w połowie przyszłego roku. - Taka decyzja byłaby potwierdzeniem, że polski rynek nie tylko jest gotowy przyjąć globalnego lidera handlu internetowego, lecz także może go wspierać w dalszym rozwoju - mówi Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe.

Firma odpowiadała za budowę dwóch z trzech centrów logistycznych Amazona w Polsce. Sam Amazon bardzo ostrożnie komentuje kwestię swojego rozwoju w Polsce. Choć firma powtarza, iż docenia potencjał zakupowy polskich internautów, nie chce podawać żadnych terminów, kiedy ruszy z e-sklepem w naszym kraju.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock