Z rzecznika na Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Alvin Gajadhur zastąpił Tomasza Połcia

Z kraju


Na wniosek ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka premier Beata Szydło odwołała Tomasza Połcia z funkcji Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Na p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego został powołany 5 stycznia dotychczasowy rzecznik prasowy Inspekcji Alvin Gajadhur.

- Powodem zmiany na stanowisku Głównego Inspektora Transportu Drogowego jest różnica wizji, koncepcji i sposobu zarządzania GITD – powiedział minister Andrzej Adamczyk. Główny Inspektor Transportu Drogowego jest powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw transportu, na podstawie art. 53.2 ustawy o transporcie drogowym.

Gajadhur jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Od 2002 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego Inspekcji Transportu Drogowego. Był również doradcą ds. public relations Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od wielu lat prowadzi wykłady na wyższych uczelniach z zakresu transportu drogowego, marketingu i public relations.

ITD do likwidacji?

W listopadzie ubiegłego roku Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało likwidację Inspekcji Transportu Drogowego. - Nie może być tak, że transport ciężarowy na polskich drogach nie jest kontrolowany po godzinie 16.00, bo kończy się godzina pracy - tłumaczył powód wprowadzania zmian wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Dodał, że inspektorzy mieliby zasilić szeregi policji.

Inspekcja Transportu Drogowego został powołana w 2001 roku. Do jej podstawowych zadań należy kontrola przestrzegania przepisów obowiązujących w zakresie wykonywania transportu drogowego i niezarobkowego przewozu osób i rzeczy.

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl