Z kraju

Ten ruch może uratować Almę. Jest inwestor i odważna decyzja

Z kraju


Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Almy przegłosowało podniesienie kapitału o 5,5 mln zł przez emisję do 5,5 mln akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru - wynika z uchwał walnego zgromadzenia. Ponadto akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki poprzez emisję nie więcej niż 5,5 mln akcji serii H o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Emisja akcji serii H nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do inwestora Tomasza Żarneckiego. Cena emisyjna akcji serii H zostaje oznaczona na 1 zł za każdą akcję serii H" - napisano w komunikacie Almy.

Jednocześnie akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

Obecnie kapitał zakładowy Almy wynosi 5,56 mln zł i dzieli się na 5,56 mln akcji. Upoważnienie do wykorzystania kapitału docelowego ma trwać do 4 stycznia 2019 roku.

Z uzasadnienia uchwały o emisji serii H wynika, że jej celem jest "dokapitalizowanie spółki w przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego - sanacyjnego spółki przez właściwy sąd".

Postępowanie sanacyjne

W połowie grudnia ub.r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek w tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.

Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

Zwolnienia

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma. Zobacz materiał TVN24 BiS (14.11.2016):

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma
Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma

Autor: mb/gry / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości