Sieć delikatesów wyprzedaje majątek. Francuzi zapłacą miliony

[object Object]
Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma
wideo 2/3

Alma Market złożyła do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Firma Immomok, spółka Leclerca, ma zapłacić za ten majątek 94 mln zł netto - podała Alma w komunikacie.

"Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa pozwoli na uzyskanie najbardziej korzystnej ceny w postępowaniu upadłościowym, a nadto zabezpieczy przedsiębiorstwo dłużnika przed ewentualnym spadkiem jego wartości, a dodatkowo ograniczy koszty upadłości" - czytamy w komunikacie firmy.

Pieniądze dla wierzycieli

Dodano, że "pozwoli nadto na szybsze i pełniejsze zaspokojenie wierzycieli oraz znaczne skrócenie czasu trwania postępowania upadłościowego". W połowie lutego tego roku Alma Market złożyła w Sądzie Rejonowym w Krakowie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Wcześniej spółka informowała o postanowieniu sądu o umorzeniu postępowania sanacyjnego.

Problemy Almy zaczęły się uwidaczniać w ubiegłym roku. Firma zamykała kolejne sklepy i prowadziła zwolnienia grupowe. Pojawiły się też kłopoty z wypłacaniem pensji pracownikom.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Autor: msz/ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: ALMA

Pozostałe wiadomości