TVN24 Biznes | Z kraju

Maciej Brzozowski pokieruje pracami zarządu Alior Banku

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/dap
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Adam Glapiński o podwyżce stóp procentowych
Adam Glapiński o podwyżce stóp procentowychNBP
wideo 2/5
NBPAdam Glapiński o podwyżce stóp procentowych

Pracami Alior Banku pokieruje obecny wiceprezes zarządu banku Maciej Brzozowski - tak zdecydowała rada nadzorcza Alior Banku. Brzozowski nowe obowiązki oficjalnie zacznie pełnić od soboty, 23 października. Do tej pory na czele Alior Banku stała Iwona Duda, która trafiła do PKO BP.

Rada nadzorcza Alior Banku powierzyła kierowanie pracami zarządu wiceprezesowi Maciejowi Brzozowskiemu w okresie od 23 października do momentu powołania osoby wskazanej przez radę na stanowisko prezesa.

"W dniu 22 października 2021 r. Rada Nadzorcza Banku podjęła uchwałę o powierzeniu kierowania pracami Zarządu Banku Wiceprezesowi Zarządu Banku Maciejowi Brzozowskiemu, w okresie od dnia 23 października 2021 r. do momentu powołania osoby wskazanej przez Radę Nadzorczą Banku na stanowisko Prezesa Zarządu" - czytamy w piątkowym komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Alior Bank - zarząd

Maciej Brzozowski w zarządzie Alior Banku jest odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem, nadzoruje m.in. politykę kredytową banku dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz obszar windykacji i restrukturyzacji wierzytelności.

Jak czytamy na stronie banku, Brzozowski ryzykiem w bankowości zajmuje się od 1996 roku. Karierę zawodową rozpoczął w PKO Banku Polskim, nastąpnie był związany z Kredyt Bankiem. Zagadnieniami dotyczącymi ryzyka i stabilności systemu finansowego zajmował się również w Narodowym Banku Polskim.

W połowie października dotychczasowa prezes Alior Banku Iwona Duda złożyła rezygnację ze skutkiem na dzień 22 października. Duda trafiła do PKO BP. Rada nadzorcza powołała ją na funkcję wiceprezesa banku i powierzyła kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października.

Autor:mb/dap

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości