Allegro idzie pod młotek. Giganci w kolejce do kupna

Z kraju

Według szacunków za Allegro trzeba będzie zapłacić od 2 do 3 mld euro

Alibaba, eBay i fundusz CVC Capital Partners są zainteresowane kupnem Allegro, czyli największego w Polsce serwisu aukcyjnego - podaje Reuters. Do transakcji wartej 2-3 mld euro ma dojść jeszcze w tym roku.

Alibaba, eBay i fundusz CVC Capital Partners będą zgłaszać swoje propozycje zakupy serwisu aukcyjnego Allegro, który należy obecnie do południowoafrykańskiej spółki Naspers.

Wielka transakcja

Jak podaje Reuters kupnem Allegro mogą być również zainteresowane polscy gracze, czyli właściciele serwisów internetowych Wp.pl oraz Onet.pl. Według szacunków za Allegro trzeba będzie zapłacić od 2 do 3 mld euro. – Kupno Allegro umożliwia wejście na rynek nie tylko polski, ale i regionalny. Pozostałym oferentom trudno będzie wyprzedzić Alibabę i eBay – mówi ekspert cytowany przez agencję Reutera.

Polski rynek

Rynek e-commerce w Polsce jest warty ponad 32 mld złotych. Działa na nim około 22 tys. sklepów internetowych, a do 2020 roku ich liczba ma dwukrotnie wzrosnąć. Przyczynić ma się do tego również fakt, że rząd nie planuje objąć nowym podatkiem od handlu sklepów internetowych. Allegro powstało w 1999 roku. Jest największym serwisem aukcyjnym i graczem na rynku e-commerce w Polsce. Posiada obecnie około 14 mln klientów.

Autor: msz/ / Źródło: Reuters,