Z kraju

LOT traci monopol. Na trasie do Chin

Z kraju


Linie Air China wprowadzają połączenia z Warszawy do Pekinu. Już od września w ofercie chińskiego przewoźnika znajdą się cztery rejsy tygodniowo z lotniska Chopina.

Informacje te potwierdził Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego. Linie Air China na trasie Warszawa-Pekin będą realizowały cztery rejsy tygodniowo. Mają się one odbywać w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele.

Pasażerowie Air China będą podróżować na pokładzie Airbusa A330. Nowe połączenie do Pekinu oznacza, że wraz z początkiem września monopol na tej trasie straci LOT. Przypomnijmy, że narodowy przewoźnik oferuje trzy bezpośrednie loty tygodniowo z lotniska Chopina do stolicy Chin.

O przewoźniku

Air China są dziesiątymi co do wielkości liniami lotniczymi na świecie. Swoją siedzibę mają w Pekinie. Zostały założone 1 lipca 1988 roku.

Głównym węzłem Air China jest port lotniczy Pekin, położony 20 km na północny wschód od centrum stolicy Chin. Logo linii stanowi artystyczne wyobrażenie feniksa, wzór ten jest równocześnie przekształceniem liter "VIP". Air China należą do sojuszu Star Alliance.

Zobacz rozmowę w ramach cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS na temat podróży do Birmy (17.06.2016):

"Pokaż nam świat" - Marcin Lassota. Z plecakiem przez Birmę
"Pokaż nam świat" - Marcin Lassota. Z plecakiem przez Birmę

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości