Z kraju

Agenci CBA weszli do dwunastu Specjalnych Stref Ekonomicznych

Z kraju

CBAŚledztwo prowadzone jest przez gdańską delegaturę CBA

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w ramach działań śledczych do dwunastu Specjalnych Stref Ekonomicznych. Zabezpieczają dokumenty związane ze szkoleniami, reklamą i promocją.

- Zabezpieczamy dokumenty w związku ze śledztwem, dotyczącym prawidłowości finansowania i rozliczania szkoleń oraz przedsięwzięć reklamowych przez podmioty zarządzające Stref - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura.

Wstępny etap

Śledztwo prowadzone jest przez gdańską delegaturę CBA, pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Z doniesień medialnych wynika, że jest to wstępny etap.

Kaczorek podał, że agenci CBA weszli do dwunastu Stref w całej Polsce: Wałbrzyskiej SSE "Invest Park", Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, Legnickiej SSE, SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze, Krakowskiego Parku Technologicznego, SSE Starachowice, Suwalskiej SSE, Warmińsko Mazurskiej SSE, Łódzkiej SSE, Katowickiej SSE, Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku i Pomorskiej SSE w Gdańsku.

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości