Z kraju

Chrzanowski wezwany na dywanik przez SGH. Wykładał tam o korupcji

Z kraju

tvn24Chrzanowski wezwany na dywanik przez SGH

Były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski został poproszony o rozmowę z władzami Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pracuje. - Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia - powiedział w piątek rzecznik uczelni Piotr Karwowski.

Marek Chrzanowski to profesor nadzwyczajny SGH. Pracuje w Zakładzie Polityki Gospodarczej Instytutu Ekonomii Politycznej, Prawa i Polityki Gospodarczej. To część Kolegium Zarządzania i Finansów SGH.

Chrzanowski wezwany przez SGH

Informację o tym, że Chrzanowski został wezwany przez władze uczelni podało w piątek RMF FM.

Rzecznik SGH Piotr Karwowski proszony o potwierdzenie tej informacji, wyjaśnił, że nie będzie to spotkanie Chrzanowskiego z władzami uczelni, ale z władzami kolegium. Kolegium to na SGH odpowiednik wydziału.

Rzecznik potwierdził, że Marek Chrzanowski jest zatrudniony w uczelni na etat i prowadzi od lat zajęcia. Jeden z jego wykładów w 2009 roku dotyczył korupcji, którą określił mianem "Współczesnych problemów gospodarki polskiej". - Przełożonym pana Marka Chrzanowskiego w katedrze jest dziekan kolegium - wyjaśnił. Jak zaznaczył Karwowski, Marek Chrzanowski został przez władze kolegium "poproszony o rozmowę, która odbędzie się na spokojnie na początku przyszłego tygodnia". - Nie ma tezy tego spotkania, ale sprawę trzeba wyjaśnić.(...) Tu trzeba się dobrze zastanowić - podkreślił. Dodał, że doniesienia medialne na temat byłego szefa KNF są bardzo niepokojące i "szokujące".

RMF FM podało, że nieoficjalnie ustaliło, iż "na razie bardziej prawdopodobne jest odesłanie go (Chrzanowskiego przez władze uczelni - red.) na urlop". - Ta informacja, że zostanie mu narzucony urlop, to jest interpretacja dziennikarza. Spotkanie ma się odbyć na początku przyszłego tygodnia. Sprawę trzeba omówić - powiedział rzecznik SGH.

Sprawa KNF

"Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 roku zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za zatrudnienie wskazanego człowieka. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

We wtorek po południu Chrzanowski poinformował, że składa dymisję z funkcji przewodniczącego KNF. Premier Mateusz Morawiecki dymisję przyjął. Pełniącym obowiązki przewodniczącego KNF został Marcin Pachucki.

Autor: mb / Źródło: PAP

Raporty: