Debata o dziedzictwie II wojny światowej i program specjalny o wyborach w Wielkiej Brytanii. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Debata z okazji obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, specjalne wydanie "Świata" i program specjalny dotyczący wyborów w Wielkiej Brytanii - to nasze wieczorne propozycje na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Początek debaty o godz. 17.00. Temat to dziedzictwo II wojny światowej z perspektywy 70 lat. Wezmą w niej udział historycy: Judy Dempsey z think-tanku Carnegie Europe; głos zabiorą: Timothy Snyder z USA, Jurij Afanasjew z Rosji, Norman Davies z Wielkiej Brytanii, Georges-Henri Soutou z Francji, Andrzej Paczkowski z Polskiej Akademii Nauk oraz Stefan Troebst z Niemiec.

Od godz. 18.45 kolejny panel debaty. Tematem dyskusji będzie integracja europejska i współczesne znaczenie lekcji wyciągniętej z II wojny światowej. Moderatorem panelu będzie prezydent Bronisław Komorowski. To on rozpocznie dyskusje, wygłosi słowo wstępne, a następnie zaprosi przybyłych przywódców do rozmowy.

Jak podaje Kancelaria Prezydenta RP udział w obchodach potwierdzili m. in. prezydenci Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Litwy, Rumunii, Ukrainy, przewodniczący parlamentów Hiszpanii i Łotwy, premier Słowacji, były prezydent Niemiec Horst Köhler. Na Westerplatte pojawi się też zastępca przewodniczącego parlamentu Węgier oraz minister obrony Francji. Swój przyjazd zapowiedzieli również Ban Ki Mun, sekretarz generalny ONZ i Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej.

"Świat", "Bilans" i "24 godziny"

Po zakończeniu debaty o godz. 21.00 program "Świat". Gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie Daniel Fried - Podsekretarz Stanu USA, koordynator polityki sankcji w Departamencie Stanu i były ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi. Z kolei o godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Wybory na Wyspach - wydanie specjalne

W czwartek od rana przed wieloma lokalami wyborczymi w Wielkiej Brytanii ustawiały się kolejki chętnych do głosowania na członków Izby Gmin kolejnej kadencji. Wyniki mają być znane w nocy polskiego czasu. Z tej okazji od godz. 22.45 w TVN24 Biznes i Świat program specjalny.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat