Z kraju

Z kraju

W dzisiejszym wydaniu „Firmy” zajmiemy się rekrutacją – sprawdzimy ile można zarobić na firmie zajmującej się pośrednictwem pacy.

Dziś w „Firmie” przyjrzymy się działalności geodety - na czym polega, jakie stawia wyzwania i ile można na niej zarobić?

Dziś w „Firmie” zarobimy tylko przy okazji. Sprawdzimy, jak wygląda praca w przedsiębiorstwie zajmującym się transportem niepełnosprawnych.

Założenie nowoczesnego centrum telefonicznego to z pewnością spory wydatek. Czy rynek potrzebuje jeszcze takich firm? I czy zwrócą się koszty? Odpowiedzi – w magazynie „Firma”.

Dziś zajmiemy się ekologicznymi instalacjami elektrycznymi – nasza firma zajmie się ich montażem. Ile zyskamy?

Zyski z nieba? Czemu nie! Dziś w „Firmie” zakładamy firmę taksówkarską. Podniebną. Zbadamy rynek transportu lotniczego, sprawdzimy czy na powietrzne taksówki jest  zapotrzebowanie, i dowiemy się, ile na takiej działalności można zarobić.

Dziś w „Portfelu” zastanawiamy się, jakie inwestycje mogą w dzisiejszych czasach przynieść najobfitsze plony. Zastanowimy się również nad… uprawą własnego kawałka ziemi, aby oszczędzić na żywności.

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się dokładniej pożyczkom udzielanym przez Internet. Zastanowimy się również nad wyborem dobrej polisy samochodowej.

Skąd zdobyć pieniądze na własny start? To pytanie które wielu już spędzał sen z powiek. My, w „Portfelu” spróbowaliśmy poszukać ich w ‘pośredniaku’. W dzisiejszym odcinku szukaliśmy też domowych oszczędności.

Jajko pozostanie jajkiem i żaden kryzys tego nie zmieni - takie wnioski płynął z wyników badań przeprowadzonych dla TVN CNBC Biznes przez instytut Pentor. Polacy na świętach raczej nie oszczędzają, chociaż.... w wielkanocnym koszyku pewnie zagości ten sam baranek, co rok temu....

"Zlecenie nie może być zrealizowane ze względu na niedostępność systemu transakcyjnego" - taki komunikat na monitorze komputera Nieraz oznacza bardzo poważne straty. Nie można sprzedać czy kupić akcji, albo... spłacić raty kredytu w terminie. Niestety - takie awarie wciąż się zdarzają - informują o tym państwo w mailach przysyłanych do naszej redakcji. Cezary Królak przyjrzał się więc bliżej awariom w domach maklerskich i bankach szukając odpowiedzi na najważniejsze pytanie - kto za to zapłaci?

Upadłość dotyczy dziś już każdego? I osób prywatnych i przedsiębiorstw. Postępowanie trwa kilka tygodni - ale to właśnie w marcu liczba upadłości zwiększyła się, a w pozostałych miesiącach tego roku - nie zmieniła się. Dlaczego - między innymi o to pytamy się Grzegorza Błachnio z Euler Hermes, w programie "Bilans".

Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych w dobie panującego kryzysu, aby przetrwać musiał się zintegrować ze spółka MNI. Jak podaje sam przewodniczący Rady Nadzorczej, dzięki temu spółka stała się poważniejszym podmiotem na rynku. Na temat sytuacji w spółce rozmawiał w programie "Dzień na rynkach" Wojciech Grzybowski, przewodniczący RN PPWK.

Import używanych aut coraz mniej opłacalny. W pierwszym kwartale 2009 roku import używanych samochodów spadł o ok. 40 procent rok do roku. Rośnie za to sprzedaż nowych aut na rynku krajowym. O rynku samochodowym w Polsce w programie "Pieniądze od Rana" rozmawiali: doradca auto-auto Marcin Szulakowski oraz Eliza Kamińska z EuroTax Glass's. O szczegóły pytał Robert Stankiewicz.

Kryzys zdziera kolejne firmy. Galeria Centrum, bez której trudno wyobrazić sobie centrum warszawy, złożyła wniosek o upadłość. Według firmy Euler Hermes w pierwszym kwartale tego roku upadło w Polsce 105 firm. To o 11 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.

Starbacks to jedna ze stu najdroższych marek świata. Legendarna już amerykańska marka otwiera pierwszą kawiarnię w Polsce - w Warszawie. W Polsce wartość tego rynku liczy się w miliardach złotych. Co się zmieni, jak zareaguje konkurencja? O tym w materiale Karoliny Hytrek.

W opinii Amerykańskiej Izby Handlowej kryzys może sprzyjać...Polsce. Mimo globalnego spowolnienia, Polska pnie się w rankingach ekonomicznych, dobrze radzi sobie z kryzysem i jest dobrym miejscem do inwestowania. Rząd powinien zatem wykorzystać czas kryzysu na to, by polską gospodarkę uczynić jeszcze bardziej konkurencyjną. Roman Rewald uważa, że "Polska, jest krajem, który rokuje dobre nadzieje". W programie "90 minut" z prezesem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce rozmawiał Marek Tejchman.

Eksport obarczony jest dość dużym ryzykiem. Nie oznacza to jednak, że nie warto ryzyka podejmować. Jak ocenić kontrahenta, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi partnerami? Między innymi na te pytania odpowiadał Wojciech Warski z Business Centre Club. Ci, którzy juz zdecydują się na eksportowanie swoich towarów, mogą liczyć na dodatkowe fundusze. O tym, kto i w jakim stopniu może skorzystać z "Paszportu do eksportu" mówił Piotr Guzowski z Polsko-kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej paszportdoeksportu.pl.

Za nami 4 wzrostowe tygodnie dla akcji IDM S.A. Na zyski z działalności maklerskiej IDM może więc liczyć. Rentowny będzie także inny krok spółki: emisja obligacji Electusa. Co z innymi zamierzeniami IDM wobec spółek zależnych, o tym w TVN CNBC Biznes rozmawiamy z prezesem tej spółki, Grzegorzem Leszczyńskim.

Pan Rafał z Lublina proponuje, by Portfel Rynków dla Opornych wzbogacić o spółkę Rafako, producenta kotłów dla energetyki i urządzeń ochrony środowiska. Czy RDO kupią Rafako?