Z kraju

Z kraju

Hutmen, spółka zależna Impexmetalu planuje skup własnych akcji. To kolejna po Alchemii i Impexmetalu spółka ze stajni Karkosika, która chce skupić swoje akcje. W rozmowie z naszym gościem, Arkadiuszem Krężelem, przewodniczącym Rady Nadzorczej Impexmetal poruszyliśmy także temat propozycji premiera Pawlaka, aby problem toksycznych opcji rozwiązać ustawowo

Jaki wpływ na rynek międzybankowy wywrą umowy na opcje walutowe? Czy polskim bankom grozi krach? Jak zarządzać instytucją finansową w czasach, gdy wskaźniki rozmijają się z założeniami analityków? Rozmowa z Bogusławem Kottem, prezesem Banku Millennium

Sytuacja w jakiej znajdują się kredytobiorcy nie jest najlepsza. Wszyscy Ci którzy zaciągnęli wcześniej kredyty we frankach są w tarapatach. Kredyt i co miesięczna rata wzrasta im z miesiąca na miesiąc razem z felerną walutą. W Polsce wiele ludzi czeka na osłabienie franka. Ile jeszcze będą musieli czekać?

Waluty regionu Europy środkowo-wschodniej ulegają znacznym przecenom. O analizę przyczyn i prognozę skutków poprosiliśmy specjalistów. Gośćmi TVN CNBC byli: Przemysław Kwiecień X-Trade Brokers, Paweł Majtkowski - analityk Finamo, oraz Katarzyna Siwek z Expandera.

Jak co roku, nadchodzi czas rozliczeń dochodów z urzędami skarbowymi. Co w tym roku będziemy mogli odpisać od podatku? Jakie inne zmiany wprowadzono w tegorocznych podatkach? Spytaliśmy naszych gości: Marka Kolibskiego z kancelarii Ożóg i Wspólnicy, oraz Annę Misiak, doradcę podatkowego MDDP.

W słonecznej Barcelonie trwa kongres GSM. Naszym gościem jest Pan Andrzej Dulka - dyrektor zarządzający Alcatel-Lucent Polska. Dyrektor jest pełen optymizmu obserwując polski rynek. Jakie plany na przyszłość ma Alcatel-Lucent polska?

Można pogratulować prezesowi spółki Redan - wyniki za 2008 rok są bardzo dobre. Sieci sklepów tej spółki zaczęły przynosić coraz większe dochody - to one są podstawą działalności. Czy odzież wygra z kryzysem? Co Piotr Kulawiński planuje na ten rok?

Minęło 10 lat, odkąd polskie banki zaczęły oferować usługi elektroniczne. Co zmieniło się przez ten czas? W dzisiejszym "Programie" przetestujemy również laptopy z ekranami dotykowymi, oraz sprawdzimy, jak ze starego Windowsa zrobić Vistę...

Dziś w "Programie" przyjrzymy się z bliska najnowszym technologiom, stosowanym w aparatach cyfrowych. Zajmiemy się także nowymi formami płatności elektronicznej.

Google Chrome - czy przeglądarka ta sprosta oczekiwaniom? Sprawdzimy to dziś w "Programie". Obejrzymy również laptopy o wydajności porównywalnej do komputerów stacjonarnych, oraz zaprezentujemy przydatny program do pobierania danych z internetu.

Trójmiasto - czy już niedługo stanie się polskim centrum technologicznym? staraliśmy się udzielić odpowiedzi na to pytanie. W dzisiejszym "Programie" również o rewolucji w obsłudze telefonów komórkowych, oraz o tym, jak wymienić dysk twardy starego laptopa.

W dzisiejszym "Programie" odwiedzimy szczyt poświęcony technologiom IT - Microsoft Technology Summit. Przyjrzymy się również nowoczesnym telefonom komórkowym oraz pokażemy, jak zmniejszyć rozmiar plików na dysku.

Jak wygląda szkoła XXI wieku? Jakie technologie wykorzystują uczniowie i nauczyciele? Sprawdziliśmy w "Programie". W tym wydaniu przyjrzymy się również samochodowym zestawom głośnomówiącym, oraz dowiemy się, jak wymienić pamięć RAM w laptopie.

Dziś w "Programie" przyjrzymy się bliżej telefonii satelitarnej, wykorzystywanej w niej technologii i potencjalnym zastosowaniom. Zastanowimy się również, czy opłaca się kupno taniej drukarki laserowej, oraz zdradzimy, jak ściągnąć film z popularnego portalu YouTube.

Frank szwajcarski osiąga historyczny rekord. Jednak większe obawy niż kredytobiorcy powinny mieć banki. O tym, jakie konsekwencje rodzi wysoki kurs szwajcarskiej waluty i jakie będą dalsze losy polskiego złotego, mówi w programie "Pieniądze od rana" Tomasz Piwoński z JTI/Gallaher Polska.

Przed producentami opakowań stawia się coraz większe oczekiwania. Jak im sprostują? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" zobaczymy również, jak elektroniczny katalog może usprawnić działanie firmy

Dziś przyjrzymy się pracy hurtowni leków - czyli jak skompletować zamówienie, gdy w magazynie mamy kilka tysięcy opakowań. Sprawdzimy również, czym jest eco-driving.

Podpowiadamy jak rozliczyć się  z fiskusem, kiedy sprzedaliśmy nieruchomość. Staramy się wraz z gośćmi - Markiem Gadaczem doradcą podatkowym PricewaterhouseCoopers i Michałem Grzybowskim z Ernst & Young - wyjaśnić zawiłe przepisy.

O 5 procent wzrosły wynagrodzenia w styczniu w ujęciu rocznym - tak szacują analitycy. Styczeń był niestety kolejnym miesiącem wyraźnego spadku dynamiki płac - co gorsze będziemy zarabiać jeszcze mniej. Jak długo jeszcze spadek będzie się pogłębiał? I jakim branżom to nie grozi? Rozmawialiśmy z Kazimierzem Sedlakiem z kancelarii Sedlak&Sedlak.