Z kraju

Z kraju

Można pogratulować prezesowi spółki Redan - wyniki za 2008 rok są bardzo dobre. Sieci sklepów tej spółki zaczęły przynosić coraz większe dochody - to one są podstawą działalności. Czy odzież wygra z kryzysem? Co Piotr Kulawiński planuje na ten rok?

Minęło 10 lat, odkąd polskie banki zaczęły oferować usługi elektroniczne. Co zmieniło się przez ten czas? W dzisiejszym "Programie" przetestujemy również laptopy z ekranami dotykowymi, oraz sprawdzimy, jak ze starego Windowsa zrobić Vistę...

Dziś w "Programie" przyjrzymy się z bliska najnowszym technologiom, stosowanym w aparatach cyfrowych. Zajmiemy się także nowymi formami płatności elektronicznej.

Google Chrome - czy przeglądarka ta sprosta oczekiwaniom? Sprawdzimy to dziś w "Programie". Obejrzymy również laptopy o wydajności porównywalnej do komputerów stacjonarnych, oraz zaprezentujemy przydatny program do pobierania danych z internetu.

Trójmiasto - czy już niedługo stanie się polskim centrum technologicznym? staraliśmy się udzielić odpowiedzi na to pytanie. W dzisiejszym "Programie" również o rewolucji w obsłudze telefonów komórkowych, oraz o tym, jak wymienić dysk twardy starego laptopa.

W dzisiejszym "Programie" odwiedzimy szczyt poświęcony technologiom IT - Microsoft Technology Summit. Przyjrzymy się również nowoczesnym telefonom komórkowym oraz pokażemy, jak zmniejszyć rozmiar plików na dysku.

Jak wygląda szkoła XXI wieku? Jakie technologie wykorzystują uczniowie i nauczyciele? Sprawdziliśmy w "Programie". W tym wydaniu przyjrzymy się również samochodowym zestawom głośnomówiącym, oraz dowiemy się, jak wymienić pamięć RAM w laptopie.

Dziś w "Programie" przyjrzymy się bliżej telefonii satelitarnej, wykorzystywanej w niej technologii i potencjalnym zastosowaniom. Zastanowimy się również, czy opłaca się kupno taniej drukarki laserowej, oraz zdradzimy, jak ściągnąć film z popularnego portalu YouTube.

Frank szwajcarski osiąga historyczny rekord. Jednak większe obawy niż kredytobiorcy powinny mieć banki. O tym, jakie konsekwencje rodzi wysoki kurs szwajcarskiej waluty i jakie będą dalsze losy polskiego złotego, mówi w programie "Pieniądze od rana" Tomasz Piwoński z JTI/Gallaher Polska.

Przed producentami opakowań stawia się coraz większe oczekiwania. Jak im sprostują? W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" zobaczymy również, jak elektroniczny katalog może usprawnić działanie firmy

Dziś przyjrzymy się pracy hurtowni leków - czyli jak skompletować zamówienie, gdy w magazynie mamy kilka tysięcy opakowań. Sprawdzimy również, czym jest eco-driving.

Podpowiadamy jak rozliczyć się  z fiskusem, kiedy sprzedaliśmy nieruchomość. Staramy się wraz z gośćmi - Markiem Gadaczem doradcą podatkowym PricewaterhouseCoopers i Michałem Grzybowskim z Ernst & Young - wyjaśnić zawiłe przepisy.

O 5 procent wzrosły wynagrodzenia w styczniu w ujęciu rocznym - tak szacują analitycy. Styczeń był niestety kolejnym miesiącem wyraźnego spadku dynamiki płac - co gorsze będziemy zarabiać jeszcze mniej. Jak długo jeszcze spadek będzie się pogłębiał? I jakim branżom to nie grozi? Rozmawialiśmy z Kazimierzem Sedlakiem z kancelarii Sedlak&Sedlak.

Przenosimy się do Barcelony - tam trwa kolejny kongres GSM - jednak z największych imprez telekomunikacyjnych na świecie. Głównym tematem są komórki czwartek generacji. Połączymy się z Witoldem Tomaszewskim, redaktorem naczelnym Telepolis. Pytamy o kryzys i jego wpływ na producentów telefonii.

Problemy logistyczne to też udział partii politycznych. Dziś przyjrzymy się, jak sztaby wyborcze przygotowują się do wielkich projektów. Zobaczymy również, jak buduje się nowoczesny tramwaj.

Dziś w magazynie "Logistyk" sprawdzimy, jak organizowane jest zaopatrzenie supermarketów. Sprawdzimy również, dla kogo i dlaczego tak ważne są przenośne toalety.

Branża logistyczna staje się coraz bardziej popularna. W dzisiejszym wydaniu magazynu "Logistyk" sprawdzimy jak uzyskać europejski certyfikat logistyczny, oraz co można dzięki niemu zyskać.

Rekordowe spadki na złotym - frank szwajcarski pobił kolejny rekord. Dlaczego waluty regionu Europy wschodniej notują tak drastyczne spadki? Spytaliśmy specjalistów. Gośćmi TVN CNBC Biznes byli Ernest Pytlarczyk, ekonomista BRE banku, oraz Bartosz Pawłowski - strateg TD Securities.

Przed publikacją danych GUS, analitycy przewidują pięcio-procentowy wzrost wynagrodzeń w styczniu. O wynagrodzeniach i zatrudnieniu w czasach kryzysu rozmawialiśmy w TVN CNBC Biznes z minister pracy i polityki społecznej Jolantą Fedak.