Z kraju

Z kraju

Kredyt hipoteczny nie zawsze taki piękny jak go bank w reklamie maluje. Wiele osób zaciągając zobowiązanie finansowe na wiele lat musi pogodzić się z tym, że pierwotne warunki oferty, często różnią się od tego co ostatecznie zawiera umowa kredytowa. Czy rzeczywiście jesteśmy bezbronni wobec nie do końca uczciwych praktyk?

Zmowa cenowa bije polaków po kieszeni - urząd ochrony konkurencji i konsumentów sprawdza czy orlen i współpracujace z nim stacje beznynowe nie postanowiły wykorzystać czasów drogiej ropy do nieuzasadnionych podwyżek.

Tanio już było. Bilety lotnicze za 1 złoty, nawet jeśli zawsze były mitem teraz odchodzą na dobre. Najwięksi gracze na rynku tanich przewoźników lotniczych - tacy jak EasyJet czy Raynair otwarcie mówią, że sposoby na oszczędzanie i obniżanie kosztów podróży właśnie się wyczerpały.

W parlamencie trwa gorączkowe poszukiwanie winnych drożyzny tymczasem my namawiamy do szukania sposobów na oszczędzanie. Okazuje się, że wystarczy zmienić kilka domowych przyzwyczajeń, aby w skali roku zaoszczędzić całkiem poważne kwoty.

Czarne chmury zbierają się nad przyszłością nowych polskich emerytów. Instytucje zbierąjace pieniądze w tzw. II filarze już chcą szykować się do wypłat ale ciągle nie wiedza jakie przepisy stosować. Rząd znowu odkłada prace nad ustawą która jest niezbędna by emerytury kapitałowe ruszyły od nowego roku.

W tym roku żywność może już nie zdrożeć - coraz więcej ekspertów twierdzi że galopada cen się skończyła. A to dlatego że już teraz niektóre produkty są w Polsce najdroższe w całej Europie.

Mieszkania w Polsce mogą być tańsze bo hiszpańskie firmy budowlane wpadły w kłopoty. Teraz wyprzedają domy które stawiały w Polsce. Pytanie tylko jak długo będziemy mogli się cieszyć zanim kłopoty trafią do Polski.

Posłowie postanowili znaleźć winnych drożyzny i szykują się do politycznej rozgrywki pomiędzy koalicją, opozycją a prezesem NBP. W sejmie dziś debatowano o wzroście cen. Czy polityczna gra pomoże czy zaszkodzi?

Ekonomiści twierdzą, że przed rosnącymi cenami bronią nas jeszcze szybciej rosnące pensje. Problem w tym, że ceny rosną dla wszytkich tak samo, ale płace już niekoniecznie. Komu w czasach drożyzny powodzi się naprawdę źle, a kto jej nie czuje?

Tak właśnie wygląda latanie w czasach drogiej ropy naftowej. Linie lotnicze szukają oszczędności dosłownie wszędzie - od bagażu pasażerów, poprzez serwowane na pokładzie posiłki, aż do oszczędności na samym locie.

Spokojna głowa w podróży - zupełnie za darmo. Wybierając się do krajów Unii Europejskiej warto zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dokument w razie potrzeby pozwoli na bezpłatne korzystanie z publicznej opieki medycznej w każdym z krajów wspólnoty choć nie w pełnym zakresie.O tym jak zdobyć taką kartę oraz jak w razie wypadku z niej korzystać?

Produkcja w czerwcu wzrosła - podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do ubiegłego roku o ponad 7%. W porównaniu do maja produkcja wzrosła o 5%. Mimo tych danych ekonomiści ostrzegają - polska gospodarka zwalnia.

Minister Rolnictwa - kpiarzem czy kosmetyczką? Zaproponowana przez Marka Sawickiego reforma Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sprawia, że pod jego adresem padają właśnie takie określenia. I to ze strony środowiska pracodawców - przychylnych rządowi i koalicyjnego partnera. Czy reforma KRUS to faktycznie kpina i kosmetyka sprawdzał

Znieście opłaty lotniskowe, albo nie będziemy latać z waszych lotnisk - takie ultimatum postawiły tanie linie lotnicze Ryanair władzom portów lotniczych w Krakowie i Rzeszowie. A ponieważ te nie ugięły się przed żądaniem przewoźnika,- ten z dnia na dzień postanowił zawiesić loty.

Wszystko na to wskazuje, bo polskim koncernom - Orlenowi, Lotosowi i Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu z końcem przyszłego roku wygasną duże kontrakty na zakup surowców z Rosji. A ta z pewnością wykorzysta sytuację i będzie dyktować warunki. Jak trudne mogą być to warunki ?

Jedna gwiazdka, równa się pół słonika, albo dwa słoneczka - czyli jak wybrać hotel, którego standard nas zadowoli i pozwoli w pełni wypocząć.

Co raz silniejsza złotówka sprawia, że zmniejsza się pula środków, które mogą trafić do podmiotów ubiegających się o europejskie pieniądze.

Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim - może Ci zabraknąc pieniędzy na zakup nieruchomości. To realne zagrożenie dla tych osób którym pieniądze wypłacane są w transzach. Jak to możliwe, że kredyt hipoteczny w franku szwajcarskim, który dla jednych jest błogosławieństwem, bo co miesiąc płacą niższą ratę - dla innych może stać się przekleństwem i jak z tym przekleństwem sobie radzić.

Po ogłoszeniu upadku przez kalifornijski Bank INdyMac amerykańska rezerwa federalna ujawniła,że na liście instytucji, które przechodzą kłopoty mieści się 90 banków. Lista jest tajna aby masowe wypłaty depozytów nie doprowadziły do kolejnych bankructw.

Uważaj! Wykończanie mieszkania przez developera może wykończyć Cię finansowo. W lokolau oddawanym pod klucz będziesz mógł zamieszkać szybciej ale zapłacisz dużo więcej. Promocje firm budujących mieszkania są bowiem znacznie droższe od usług zwykłych ekip remontowych.