Z kraju

Z kraju

W kolejnym wydaniu magazynu Firma podpowiadamy jak założyć firmę zajmującą się naprawą sprzętu RTV.

W magazynie Firma podpowiadamy jak założyć kapelę weselną i jak zarobić na weselnym graniu.

Sąd zgodził się na upadłość układową spółki. Teraz pora na wejście inwestora do Kolastyny. O planach rozwoju spółki z prezesem Kolastyny, Moniką Nowakowską, w programie "Dzień na rynkach", rozmawiał Mikołaj Kunica.

Wyprzedaż na rynkach po oskarżeniach wobec Goldman Sachs. Amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd zarzuca bankowi oszukiwanie klientów. Z prezesem EuroAmerican Company, Andrzejem Kurnickim, w programie "Dzień na rynkach" rozmawiał Mikołaj Kunica.

Najstarsza i największa firma ubezpieczeniowa w Polsce, jednocześnie jedna z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje debiut na GPW. Czy warto być jej inwestorem? Z wiceprezesem Allianz TFI, MArkiem Mikuć, w programie "Pieniądze od rana", rozmawiał Robert Stankiewicz.

Benzyna 98 octanów kosztuje już 4 złote 92 grosze. Nieubłagalnie zbliża się psychologiczna bariera 5 złotych za litr. O prognozach dla rynku paliw z Urszulą Cieślak, BM Reflex, w programie "Pieniądze do rana", rozmawiał Robert Stankiewicz.

Spadki na rynkach po oskarżeniach wobec banku Goldman Sachs. Wyprzedaż akcji na amerykańskich rynkach wpłynęła także na nastroje w Azji. Indeksy dołują. Zarówno w piątek, jak i dziś zyskały za to amerykańskie obligacje - inwestorzy uciekali z rynku akcji i inwestowali w bardziej bezpieczne papiery. Amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd SEC oskarżyła bank Goldman Sachs o oszukiwanie klientów. Z Piotrem Kuczyńskim głównym analitykiem Xelion Doradcy Finansowi, w programie "Pieniądze od rana" rozmawiał Robert Stankiewicz.

Jak rozliczyć podatki za 2009 rok? Na pytania widzów w programie "Pieniądze od rana" odpowiadał nasz gość, Dominika Dragan-Berestecka doradca podatkowy Kancelaria Ożóg i Wspólnicy.

Amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd SEC oskarża bank Goldman Sachs. Komisja uważa, że bank w 2007-mym roku sprzedawał klientom produkty inwestycyjne oparte o kredyty subprime, zapewniając ich, że na nich zarobią, podczas gdy sam grał na rynku przeciwko nim. Według naszego gościa cała sprawa ma jednak tło polityczne. - Administracji Obamy zależy na zyskaniu zaufania dla reform ograniczających swobodę banków w zarządzaniu aktywami - przekonuje Maurycy Kuhn z Getin Noble Banku.

Debiut PZU na Giełdzie Papierów Wartościowych planowany jest na maj. Jak dowiedziała się TVN CNBC Biznes ze źródła w Ministerstwie Skarbu Państwa Eureko nie zablokuje debiutu giełdowego PZU nawet poniżej 300 zł za akcję. Zapisy zeszłorocznej ugody dawały Eureko prawo jednorazowego zablokowania debiutu giełdowego PZU, nawet na 12 miesięcy. Było to możliwe, w przypadku uznania przez Eureko że wycena akcji przeznaczonych do sprzedaży jest zbyt niska. O tym jak PZU zmieni warszawski parkiet z prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwikiem Sobolewskim, rozmawiał Marek Tejchman.

Stał na straży banku centralnego - tak mówił premier Donald Tusk witając na warszawskim Okęciu trumnę z ciałem tragicznie zmarłego Sławomira Skrzypka. Prezes NBP od początku swojego wyboru nie miał łatwego zadania. Najpierw sporo kontrowersji wokół samej nominacji, a później, kiedy był już szefem NBP musiał zmierzyć się z efektem światowego kryzysu finansowego. Test ten zdał bardzo dobrze. Prezes Skrzypek we wrześniu 2009 roku został uznany przez miesięcznik finansowy „Global Finance” za jednego z najlepszych szefów banków centralnych w Europie. Łukasz Kijek

Jeden z największych amerykańskich banków Goldman Sachs jest podejrzewany o oszukiwanie swoich klientów. Ta informacja może spowodować pogorszenie nastrojów na rynkach. Czy to dobry moment na zakup kolejnej spółki?

Wszystkie lotniska w Polsce zamknięte. Podobna sytuacja panuje niemal w całej północnej i zachodniej Europie. Chmura pyłu wulkanicznego uziemiła samoloty i biznesowe plany firm w wielu krajach. Wybuch wulkanu na Islandii to cios w branżę lotniczą, która dopiero wychodzi z kryzysu. Stowarzyszenie IATA podało dziś, że każdy dzień paraliżu kosztuje linie 200 milionów dolarów. Jaki efekt dla przewoźników będzie miało zamknięcie nieba nad sporą częścią kontynentu? Patrycjusz Wyżga

W weekend miliony Polaków żegnać będą ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. PKP Intercity uruchamia specjalne, dodatkowe połączenia do Warszawy i Krakowa. W sobotę w stolicy przejazd komunikacją miejską będzie darmowy. W niedziele kierowcy jadący autostradą A4 na południu kraju nie będą musieli płacić za przejazd. Mogą pojawić się natomiast problemy z wypłatą pieniędzy z bankomatów i łącznością przez telefony komórkowe. Marek Klapa

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych obchodzi swoje 19-lecie. To okazja do zastanowienia się nad jej obecną pozycją i przyszłością, zwłaszcza że MSP szuka dla niej inwestora, a o stanowisko jej prezesa ubiega się 3 kandydatów. Podsumowania i prognozy w "Rynkach dnia" przedstawia były prezes GPW Wiesław Rozłucki.

I kwartał 2010 był w Polsce słaby pod względem liczby rejestrowanych aut. W samym marcu zarejestrowano w naszym kraju o 5,6% samochodów mniej niż przed rokiem. O przyczynach spadku liczby zarejestrowanych aut, a także o najlepiej sprzedających się markach w "Godzinie dla Pieniędzy" mówił Artur Misiak - właściciel firmy, która od 10 lat sprzedaje luksusowe pojazdy.