Dziś niedziela bez handlu. Sprawdź, które galerie handlowe są otwarte

[object Object]
Renata Juszkiewicz o pierwszej niedzieli bez handlu tvn24bis
wideo 2/35

Dzisiaj pierwsza niedziela bez handlu. Zamknięta jest większość sklepów, ale długa lista wyjątków od zakazu sprawia, że normalnie pracować mogą między innymi restauracje, kina czy apteki. Również część galerii handlowych w całej Polsce jest otwarta w niedziele objętą zakazem, przede wszystkim czynne są punkty usługowe i kawiarnie. Sprawdzamy dla Was, które galerie handlowe pracują w niedzielę i z jakich usług można skorzystać.

11 marca to pierwsza niedziela, podczas której obowiązuje ograniczenie handlu. Ustawa dopuszcza jednak wiele wyjątków, dzięki którym w niedziele normalnie pracować mogą m.in. apteki, lodziarnie, sklepy z pamiątkami, prasą i biletami komunikacji miejskiej czy restauracje i kawiarnie.

Długa lista sprawia, że część centrów handlowych jest dziś otwarta. I choć nie zrobimy zakupów spożywczych w markecie, to możemy skorzystać z usług fryzjera, pralni czy zjeść obiad w restauracji.

Sprawdzamy dla Was, które galerie handlowe zdecydowały się pracować w niedzielę objętą zakazem handlu i z jakich konkretnie usług można skorzystać. Aktualizujemy artykuł na bieżąco i czekamy na Wasze zgłoszenia na Kontakt 24.

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Niedziela w centrach handlowych

Białystok

Białostocka Galeria Biała w niedzielę otwarta będzie w godzinach 10-20. Czynne jest kino i niemal wszystkie restauracje i kawiarnie. Jak poinformowali nas przedstawiciele Atrium Polska, większość centrów handlowych należących do firmy będzie otwarta we wszystkie niedziele.

Oprócz białostockiego centrum są to Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin, Focus w Bydgoszczy, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Felicity w Lublinie.

Otwarta jest też druga z największych białostockich galerii - Alfa. Działają wszystkie lokale gastronomiczne oraz kwiaciarnia, apteka, pralnia i biuro podróży. Klienci mogą także wybrać się do kina.

Bydgoszcz

W Bydgoszczy otwarta jest Galeria Zielone Arkady. Klienci mogą zrobić zakupy w wybranych sklepach, skorzystać z usług bankowych, siłowni, odwiedzić lodziarnię i zjeść w barze serwującym burgery.

Z kolei w bydgoskiej Galerii Pomorskiej sklepy są nieczynne, ale w godz. 10-20 można zjeść posiłek w restauracjach. Czynne jest kino.

Podobnie jest w Galerii Focus, gdzie otwarte są lokale gastronomiczne oraz m.in. kwiaciarnia, kioski i pralnia. Normalnie pracuje kino.

Trójmiasto: Gdańsk

W Galerii Bałtyckiej czynne są między innymi gastronomia, cukiernie, bank, kantor i sklep z artykułami tytoniowymi. Łącznie do dyspozycji klientów jest 22 z około 200 lokali.

Otwarte jest także centrum handlowe Madison Gdańsk-Śródmieście. Działalność prowadzi tam około 105 najemców - w tym siłownię i restauracje. Nie ma jednak jasnych deklaracji od właścicieli sklepów, którzy z nich zdecydują się na handel w dni objęte zakazem.

W Centrum Manhattan Gdańsk-Wrzeszcz czynne są kręgielnia, klub fitness i gastronomia. Otwartych zostanie 10 z 70 lokali. Z kolei w Parku Handlowym Matarnia otwartych będzie 8 z 80 lokali.

Galeria Metropolia planuje przekształcić się w dworzec, gdzie sprzedaż zgodnie z ustawą jest wyłączona spod zakazu. Dotychczas do Metropolii należał peron dla pasażerów SKM z bezpośrednim wejściem do budynku, jednak niedawno galeria zaczęła stawiać kasy i punkty informacji pasażerskiej. Galeria pracuje w niedziele.

Gdynia

Otwarta jest Galeria Riwiera, gdzie czynne są cukiernie i kawiarnie, pizzeria, restauracje, banki, myjnia oraz punkt zabaw dla dzieci. Na seanse zaprasza także kino.

Jeżeli chodzi o Galerię Szperk w podgdyńskim Kosakowie, to również czynne są punkty rekreacyjne, m.in. plac zabaw dla dzieci i korty do gry w squasha (w godz. 9-21). Od 7.30 do 20.30, będzie otwarta siłownia.

Sopot

Największa sopocka galeria Sopot Centrum, również postanowiła otworzyć lokale gastronomiczne, decyzja należy do każdego z właścicieli. - W obiekcie są również lokale, znajdujące się bezpośrednio w lokalu dworca (lokal PKP stanowi część Centrum) i one będą funkcjonować jako lokale bezpośrednio związane z obsługą pasażerską - poinformował w imieniu Centrum Krzysztof Król.

Gorzów Wielkopolski

W gorzowskiej Galerii Askana pracują restauracje, miejsca zabaw dla dzieci. Otwarte jest też kino. Co ciekawe, otwarty zostanie jeden sklep odzieżowy.

Otwarta jest Galeria NoVa Park. Czynne są restauracje, sale zabaw, fryzjer.

W Galerii Manhattan otwarte są punkty usługowe i gastronomiczne (w godz.10-20), punkt z prasą, apteka, sale zabaw dla dzieci oraz kino.

Kielce

Galeria Echo otworzyła w niedziele część rozrywkową i gastronomiczną oraz klub fitness.

Galeria Korona Kielce również otworzyła kawiarnie, kino, restauracje, fitness, klub squash a także punkty usługowe.

Kraków

W niedziele objęte zakazem Galeria Serenada będzie otwarta w godzinach 10-21. W tym czasie do dyspozycji klientów będzie jednak tylko kilka punktów, głównie lokale gastronomiczne i kwiaciarnia.

W Galerii Bronowice czynny jest punkt fitness.

W Galerii Kazimierz w niedziele niehandlowe działać będą m.in. myjnia, szkoła tańca, klub fitness i piekarnia.

W Galerii Krakowskiej czynne są restauracje, kawiarnie i m.in. banki, siłownia i apteki.

Podobnie w centrum handlowym Bonarka, gdzie działają punkty rozrywki, w tym kino, kawiarnie, restauracje oraz apteki (w godz. 10-21).

Lublin

W centrum handlowym Atrium Felicity otwarte są m.in. kawiarnie, lokale gastronomiczne i usługowe, np. myjnia, kiosk, siłownia. Działa też kino.

Otworzyła się też Galeria Olimp. Czynne są kino, siłownia, kręgielnia, ścianki wspinaczkowe, studio tańca. Co więcej, jak poinformowała asystentka zarządu galerii, wielu z najemców chce otworzyć sklepy i samodzielnie stanąć za ladą.

Lublin Plaza również jest otwarte. Działają punkty usługowe - apteka, kantor, saloniki prasowe oraz punkty gastronomiczne. Czynne jest kino.

Łódź

W łódzkiej Manufakturze czynne są kino, kręgielnia, lodowisko, restauracje i kawiarnie na rynku.

Podobnie w centrum handlowym Sukcesja, gdzie do dyspozycji odwiedzających będą salony fryzjerskie, kioski, oddziały banków, park trampolin, kwiaciarnia, kino, kręgielnia, fitness club oraz lokale gastronomiczne.

W Galerii Łódzkiej w niedziele niehandlowe działać będą m.in. piekarnia, lokale gastronomiczne oraz apteka. Z kolei w Porcie Łódź odwiedzający skorzystają z kawiarni, restauracji, siłowni, biura podróży i strefy dla dzieci.

Olsztyn

W niedziele (objęte zakazem handlu) otwarta będzie Galeria Warmińska. Działać jak dotychczas będą kino, restauracje, kawiarnie i inne lokale.

Z kolei Galeria Aura będzie zamknięta. Pracować będzie tylko kino.

Opole

Klienci Solaris Center mogą skorzystać przede wszystkim z oferty rozrywkowo-usługowej, czyli kina, strefy restauracyjnej, ale też z piekarni i kwiaciarni.

Identycznie (w niedziele objęte zakazem handlu) będzie, jeśli chodzi o centrum handlowe Karolinka. Tutaj otwarte będą też dwa sklepy odzieżowe.

Poznań

W centrum handlowym Avenida (połączonym z dworcem PKP i PKS) zamkniętych będzie 80 procent lokali. Można jednak skorzystać z usług fryzjera czy dorobić klucze. Normalnie działa cała strefa gastronomiczna.

W centrum handlowym Posnania klienci będą mogli skorzystać z oferty kina, klubu fitness z basenem, kręgielni, punktów usługowych, kwiaciarni oraz kawiarni i restauracji. Dodatkową propozycją dla najmłodszych będzie ogromny dmuchaniec.

W Starym Browarze dla wszystkich klientów otwarty jest Pasaż oraz Dziedziniec Sztuki, a w tych przestrzeniach takie lokale, jak multikino, bawialnia dla dzieci, drogeria, kawiarnie oraz restauracje.

Rzeszów

Galeria Rzeszów będzie otwarta dla klientów w godz. 12-20 w części rozrywkowej i restauracyjnej. Czynne będą też kwiaciarnie, kino oraz klub fitness.

W takiej samej części, w dotychczasowych godzinach, będzie w niehandlowe niedziele pracowała Millenium Hall i rzeszowska galeria Nowy Świat.

Szczecin W stolicy Pomorza Zachodniego otwarte są centra handlowe Galaxy i Kaskada. Do usług klientów są kino, kręgielnia, centrum fitness, punkty gastronomiczne i oddziały banków.

W przypadku centrum handlowego Turzyn otwarcie lokali będzie odbywać się na zasadzie dobrowolności przez najemców, których nie obowiązuje ustawowy zakaz handlu.

Zamknięte będą natomiast centrum handlowe Ster oraz Outlet Park Prawobrzeże.

Śląsk

W Galerii Jurajskiej w Częstochowie działa kino, siłownia, a także kawiarnie i restauracje znajdujące się w strefie gastronomicznej. - W niedziele wolne od zakazu otwarci będziemy do godz. 22, czyli o dwie godziny dłużej - informuje Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

W katowickich galeriach Silesia City Center oraz Galerii Katowicka otwarte są strefy gastronomiczne, multikino, siłownia, salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, oddziały banków, a także place zabaw dla dzieci.

W Forum Gliwice działają kino, kawiarnie, restauracje oraz myjnia.

W Gemini Park w Bielsku-Białej do dyspozycji odwiedzających będzie oferta rozrywkowo-usługowa oraz strefa restauracyjna, plac zabaw, a także siłownia. Galeria przygotowała specjalne rabaty dla tych, którzy wybiorą się w niedzielę do otwartych lokali.

W Bielsku- Białej otwarta jest też Galeria Sfera. Czynne jest m.in. kino, klub fitness, kręgielnia oraz restauracje. W sumie otwartych będzie 25 punktów.

W Jaworznie otwarta jest Galeria Galena. Dostępna będzie strefa restauracyjna i rozrywkowa. Czynne są m.in. apteka, pralnia, siłownia, kantor, kiosk i myjnia samochodowa.

Z kolei w Zabrzu, działa Galeria Platan. Czynne są m. in. apteki, cukiernie, kioski, restauracje oraz sklepy, w których właściciele staną za ladą. Swoje usługi oferują także bank i poczta.

W bytomskiej Galerii Agora otwarte w niedziele niehandlowe będą apteki, kwiaciarnie, kino, siłownia i salon fryzjerski. Do tego normalnie pracować będą kawiarnie i restauracje.

W Dąbrowie Górniczej, w godzinach od 9 do 20 pracować będzie Pogoria. Czynne będą restauracje, apteki, cukiernie oraz sklepy, w których właściciele staną za ladą. Działać będzie m.in. kino, sala zabaw dla dzieci, bank, kwiaciarnia oraz fryzjer.

Toruń

Otwarte (na podstawie dozwolonych wyjątków od zakazu handlu) jest Atrium Copernicus. Dotyczy to punktu fitness, strefy restauracyjnej, kantoru i apteki.

Warszawa

W niedziele (objęte zakazem handlu) w Warszawie otwarte będą między innymi Galeria Mokotów i Arkadia. Otwarte w dotychczasowych godzinach będą kino, restauracje, a także inne lokale usługowe nieobjęte ustawą. Podobnie będzie w Wola Parku, gdzie oprócz kina, kawiarni i restauracji otwarty będzie też klub fitness.

W Złotych Tarasach czynne są wybrane lokale gastronomiczne i usługowe oraz kino. Funkcjonuje też Galeria Wileńska. Tam czynne są m.in. restauracje i kawiarnie.

W Warszawie otwarte w ograniczonym zakresie jest Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta.

W stolicy czynna w każdą niedziele będzie też Galeria Północna, gdzie między innymi będzie można pójść do kina czy skorzystać z sali zabaw dla dzieci oraz Blue City.

Wrocław

We Wrocławiu otwarta jest Galeria Wroclavia. W niedzielę 11 marca klienci mogą wybrać się do kina, skorzystać z siłowni, strefy gastronomicznej, sali zabaw, banku, pralni, a także usług szewskich.

W stolicy Dolnego Śląska otwarte są także inne centra handlowe: Magnolia, DH Korona, Arkady, Aleja Bielany oraz Pasaż Grunwaldzki. Czynne są w nich kina, części gastronomiczne, myjnia, oddziały banków, a także siłownia. Zamknięta - oprócz parkingu - pozostanie natomiast Galeria Renoma.

W przypadku centrum handlowego Sky Tower otwarty jest punkt widokowy. Ponadto działają restauracje, kręgielnia oraz siłownia.

Zielona Góra

W niedziele objęte zakazem handlu, w ograniczonym zakresie, będzie czynna Galeria Focus Mall. Działać ma sala zabaw, kawiarnie, restauracje, saloniki prasowe, pralnia i kino.

Galeria Pod Topolami już teraz była nieczynna w niedziele. Tak samo Galeria Grafitt.

a2585c26-4c28-4b57-b62b-f03eb7cb811f.png

Autor: ps//sta / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości