Ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Włoch

Autor:
mb
Źródło:
PAP

Ambasada RP we Włoszech ostrzega polskich turystów przed złodziejami. Polskie służby konsularne apelują o szczególną ostrożność i czujność. "Kradzieże w miejscach turystycznych zdarzają się naprawdę często" - podkreślono.

Ostrzeżenie opublikowano na stronie ambasady RP we Włoszech. "Uważaj na złodziei! Pilnuj swoich dokumentów, rzeczy wartościowych i pieniędzy. Nie trzymaj ich w jednym miejscu" - czytamy.

Wyjazd do Włoch - porady dla turystów z Polski

Służby konsularne apelują, aby w miejscach publicznych zawsze mieć oko na swoją torbę lub bagaż. "Czasami wystarczy postawienie torby na chodniku lub ławce, na której siedzisz, by zostać okradzionym. Kradzieże w miejscach turystycznych zdarzają się naprawdę często" - podkreślono.

Na stronie ambasady RP we Włoszech czytamy też, by nie zostawiać w samochodzie w widocznym miejscu żadnych bagaży ani toreb. "W szczególności nie pozostawiaj w pojeździe pieniędzy ani dokumentów. Jeśli bagaże muszą zostać na noc w samochodzie - zaparkuj w oświetlonym miejscu objętym monitoringiem" - radzą służby konsularne.

"Jeżeli utracisz dokumenty lub padniesz ofiarą przestępstwa bezzwłocznie zgłoś sprawę na najbliższym posterunku karabinierów (carabinieri) lub policji (polizia)" - zaleca polska ambasada.

"Okradanych Polaków mamy na potęgę" - przekazali Polskiej Agencji Prasowej przedstawiciele polskich służb konsularnych we Włoszech. Zaznaczono, że bardzo często pracownicy udzielają pomocy tym, którzy wraz z pieniędzmi tracą dokumenty tożsamości: paszporty i dowody osobiste.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości