Popularny przewoźnik wycofuje się z krytykowanego pomysłu

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters
Dominik Héjj: pisanie o Węgrzech jest teraz trudne
Dominik Héjj: pisanie o Węgrzech jest teraz trudne
wideo 2/4
Dominik Héjj: pisanie o Węgrzech jest teraz trudne

Linie lotnicze Wizz Air zawiesiły plany wznowienia rejsów na trasie Moskwa - Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformowała Agencja Reutera. Wcześniej na węgierskiego przewoźnika wylała się fala krytyki za decyzję o wznowieniu rejsów na tej trasie.

Przedstawiciele węgierskiej linii lotniczej Wizz Air w piątkowym oświadczeniu o odroczeniu wznowienia lotów do odwołania, nie odnieśli się do reakcji w mediach społecznościowych. Internauci nawoływali do bojkotu przewoźnika. W oświadczeniu jest mowa jedynie o "ograniczeniach w łańcuchu dostaw w branży", które miały być powodem zmiany decyzji.

Połączenia na trasie Moskwa - Abu Dhabi miały zostać wznowione od października 2022 roku.

Wizz Air o lotach do Rosji

Wcześniej Wizz Air odpowiadał na liczne wpisy na Twitterze w tej sprawie. Tłumaczono wówczas, że linie Wizz Air AUH, które miały obsługiwać połączenie, to przedsiębiorstwo zarejestrowane w ZEA, działające zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym kraju.

"Wszystkie krajowe linie lotnicze ZEA obsługują obecnie bezpośrednie loty do Moskwy. Obecnie Wizz Air Hungary i Wizz Air UK nie obsługują lotów do/z Rosji" - zwracali uwagę przedstawiciele przewoźnika. Wizz Air 27 lutego br. zawiesił wszystkie loty do/z Rosji.

Linia lotnicza Wizz Air Abu Dhabi jest spółką joint venture z państwowym ADQ, który jest właścicielem 51 proc., a Wizz Air Holdings jest właścicielem pozostałych 49 proc. Na samolotach widnieje nazwa i oznakowanie europejskiej linii lotniczej.

ZEA nie nałożyły sankcji na Rosję za inwazję na Ukrainę. Kraj zachowuje neutralne stanowisko.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Nocciola / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości