Słone kary za palenie na plaży i plucie na chodniki. Nowe przepisy na hiszpańskiej wyspie

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP

Rada miejska Santa Cruz de Tenerife, głównego miasta kanaryjskiej wyspy Teneryfa, zdecydowała, że od 16 stycznia 2023 oku nie będzie można palić papierosów na plażach tej popularnej wśród turystów wyspy. Kara za złamanie zakazu to nawet 750 euro.

Cytująca w czwartek urzędników głównego miasta Teneryfy hiszpańska telewizja TVC przypomniała, że władze kanaryjskiej wyspy od ponad roku zapowiadały, że wprowadzą nową regulację z powodu licznych niedopałków na plażach.

W zatwierdzonym dokumencie sprecyzowano, że obowiązujący od 16 stycznia zakaz palenia nie będzie dotyczył jedynie miejsc w sąsiedztwie działających na plażach placówek gastronomicznych lub kiosków.

Teneryfa, HiszpaniaJens Steckert/Wikipedia

Specjalne strefy

Władze kanaryjskiego miasta rozważają jednak możliwość utworzenia specjalnych stref na plażach, gdzie palenie będzie dozwolone, uspokoił palaczy Carlos Tarife, odpowiedzialny za wydział ochrony środowiska w ratuszu Santa Cruz de Tenerife.

Zgodnie z nowymi przepisami palenie na plażach Teneryfy ma być uznawane za “śmiecenie w miejscu publicznym” i może zostać ukarane mandatem w wysokości do 750 euro. Podobnej sankcji podlegać będzie plucie na chodnik na ulicach Santa Cruz de Tenerife.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości