Strajk na lotnisku Berlin-Brandenburg. Odwołano wszystkie loty pasażerskie. Utrudnienia dla około 35 tysięcy osób

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes
Strajk pracowników lotniska Berlin-Brandenburg
Strajk pracowników lotniska Berlin-BrandenburgReuters
wideo 2/4
ReutersStrajk pracowników lotniska Berlin-Brandenburg

Pracownicy lotniska Berlin-Brandenburg (BER) rozpoczęli strajk ostrzegawczy. Operator stołecznego portu poinformował, że z tego powodu odwołano wszystkie regularne loty pasażerskie zaplanowane na środę.

Pierwotnie na środę zaplanowano około 300 startów i lądowań, z udziałem około 35 tysięcy pasażerów. Na stronie Flightradar24, która służy do śledzenia ruchu lotniczego na całym świecie, możemy znaleźć informacje, że wszystkie środowe loty regularne z i do lotniska Berlin-Brandenburg zostały odwołane.

Utrudnienia dotkną m.in. osoby, które miały zaplanowaną podróż z Warszawy do Berlina. Polskie Linie Lotnicze LOT - z powodu strajku - anulowały rejsy do stolicy Niemiec.

Lotnisko Berlin-BrandenburgEPA/FILIP SINGER

Strajk ostrzegawczy na lotnisku w Berlinie

Związek zawodowy Verdi wezwał pracowników lotniska Berlin-Brandenburg do strajku ostrzegawczego. W strajku biorą udział m.in pracownicy służb obsługi naziemnej i ochrony. Związek ogłosił jednodniowy strajk z powodu, jak to określił, niewystarczającego postępu w rozmowach dotyczących podwyżek płac.

Wcześniej informowano, że Verdi domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie dla pracowników obsługi naziemnej i lotniska w okresie 12 miesięcy.

EPA/FILIP SINGER
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości