Powrót przewoźnika na lotnisko Chopina w Warszawie. Jeden z popularniejszych kierunków

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)Tomasz Zieliński / tvnarszawa.pl
wideo 2/3
Tomasz Zieliński / tvnarszawa.plLotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)

Od czerwca belgijski przewoźnik Brussels Airlines wznawia loty między Warszawą a Brukselą - podało Lotnisko Chopina. Dodano, że podczas wakacji rejsy będą odbywać się 6 razy w tygodniu, a od września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo.

Jak poinformowało Lotnisko Chopina, po pandemicznej przerwie na lotnisko powrócił belgijski przewoźnik Brussels Airlines.

- Jest ogromną przyjemnością dla mojego zespołu i dla mnie, że możemy ogłosić wznowienie rejsów Brussels Airlines między Warszawą a Brukselą od 1 czerwca 2023 roku samolotami z rodziny Airbus A320 - stwierdził cytowany w komunikacie dyrektor generalny Grupy Lufthansa na Polskę i Czechy Rene Koinzack.

Brussels Airlines wracają na Lotnisko Chopina

Wskazano, że przez okres wakacyjny rejsy będą się odbywać 6 razy w tygodniu, a od początku września planowane jest zwiększenie częstotliwości do 12 lotów tygodniowo. Trasa ma być obsługiwana samolotami A319 i A320, które są w stanie zabrać na pokład między 140 a 180 pasażerów.

Dodano, że Bruksela znajduje się na 12. miejscu wśród najpopularniejszych kierunków z warszawskiego lotniska. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku na trasie z i do belgijskiej stolicy podróżowało ponad 95 000 pasażerów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Inna Poliakovska / Shutterstock

Pozostałe wiadomości