TVN24 Biznes | Turystyka

Zmiany dla turystów lecących do Grecji. Od 1 czerwca

TVN24 Biznes | Turystyka

Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada
Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiadaTVN24
wideo 2/2
TVN24 Co zrobić, jeśli zostanie odwołany nasz lot. Ekspert podpowiada

Grecki rząd ogłosił, że od 1 czerwca zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek w samolotach. Oznacza to, że turyści lecący do lub z tego kraju nie będą musieli zasłaniać ust i nosa w trakcie rejsu.

Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) na początku maja br. opublikowały aktualizację środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19, które dotyczą podróży lotniczych. Zgodnie z nią, od 16 maja zrezygnowano z zalecenia obowiązkowego noszenia maseczek na lotniskach i na pokładzie samolotu. Jednocześnie zaznaczono, że maseczka nadal "jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed transmisją wirusa COVID-19".

W poszczególnych krajach Unii Europejskiej obowiązują jednak różne zasady, a linie lotnicze wymagają noszenia maseczek podczas rejsów do lub z miejsc, w których są one nadal wymagane w środkach transportu publicznego. W tym gronie są m.in. Grecja, czy Włochy.

Maseczki w Grecji

Grecja, zgodnie z zapowiedziami rządu, od 1 czerwca poluzuje wymagania dotyczące noszenia maseczek.

- Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje - powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris. Decyzja dotycząca pasażerów promów ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Na początku marca br. Grecja zniosła wymóg noszenia maseczek w restauracjach, barach i klubach nocnych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Gimas / Shutterstock

Pozostałe wiadomości