Kolejny kraj w UE zmienił zasady wjazdu

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Wakacje 2022. Piotr Henicz o sytuacji hotelarzy i restauratorów (wypowiedź z 1 sierpnia 2022)
Wakacje 2022. Piotr Henicz o sytuacji hotelarzy i restauratorów (wypowiedź z 1 sierpnia 2022)TVN24
wideo 2/3
TVN24Wakacje 2022. Piotr Henicz o sytuacji hotelarzy i restauratorów

Francja od początku sierpnia zmieniła zasady wjazdu. Zniesiono ograniczenia, które wprowadzono w związku z pandemią COVID-19. Co to oznacza dla osób podróżujących do Francji?

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyjaśniło, że od 1 sierpnia br. podróżni nie muszą okazywać ani paszportu sanitarnego ani negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Francji. Takie zasady dotyczą też departamentów i terytoriów zamorskich Francji.

Jednocześnie zastrzeżono, że "zależnie od sytuacji epidemicznej, lokalne władze mogą wprowadzić nowe ograniczenia".

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku podróży do Monako. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, osoby powyżej 16. roku życia muszą: okazać negatywny test PCR lub antygenowy nie straszy niż 24 godziny, zaświadczenie potwierdzające, że jest się ozdrowieńcem lub potwierdzenie otrzymania pełnego cyklu szczepień. Od przyjęcia ostatniej dawki musi minąć co najmniej 7 dni.

Nicea, FrancjaGeorge Wirt / Shutterstock

Koronawirus we Francji

MSZ przypomniało, że od 14 marca br. nie ma ograniczeń w dostępie do miejsc użyteczności publicznej we Francji, a "noszenie maski nie jest obowiązkowe". Rząd zaleca ich używanie w zamkniętych miejscach publicznych i w transporcie publicznym. Okazanie unijnego certyfikatu COVID-19 nie jest wymagane w szpitalach i zakładach opiekuńczych.

We Francji od początku sierpnia br. skończył się stan zagrożenia związanego z pandemią, co oznacza, że bez decyzji parlamentu nie wolno będzie wprowadzać ponownie restrykcji sanitarnych ani obowiązku posiadania paszportu covidowego - podał dziennik "France Ouest".

Jednocześnie ustawa przyjęta przez Zgromadzenie Narodowe, przedłużyła do 30 czerwca 2023 roku działanie systemu informacji o zakażeniach oraz, do 31 marca 2023 roku, systemu Contact Covid odpowiedzialnego za śledzenie przypadków infekcji oraz osób, które kontaktowały się z zakażonymi.

Na początku lipca padł kolejny rekord najnowszej fali zakażeń, gdy w ciągu doby wykryto ponad 200 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: George Wirt / Shutterstock

Pozostałe wiadomości