Wypoczynek w długi weekend. "Stawki za noc robią wrażenie"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenach
Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenachTVN24
wideo 2/5
TVN24Wakacje 2022. Piotr Henicz o cenach

Boże Ciało coraz bliżej. Ceny miejsc noclegowych w tym czasie są o prawie jedną trzecią wyższe niż 2 lata temu - wynika z analizy przygotowanej przez HRE Investments. Jak podkreślono, "stawki za noc robią wrażenie".

HRE Investments podało, że za nocleg dla dwóch osób, jeśli zdecydujemy się na wypoczynek podczas tegorocznego Bożego Ciała, trzeba zapłacić średnio 561 zł. Jak wyjaśniono, tak wynika z szacunków opartych o dane z popularnego portalu rezerwacyjnego. Należy pamiętać, że powyższa kwota dotyczy osób, które zwlekały z rezerwacją miejsc do ostatniej chwili, czyli rozpoczęły poszukiwania na niespełna tydzień przed długim weekendem.

Boże Ciało 2022 - ceny noclegu

Z analizy wynika, że "najwięcej będzie kosztować Boże Ciało spędzone w znanym, nadmorskim uzdrowisku – Sopocie". Za dobę w hotelu dwie osoby będą musiały zapłacić tam średnio prawie 780 zł. Zdaniem autorów raportu taka stawka może po części wynikać z tego, że zdecydowana większość miejsc jest już dawno zarezerwowana. Wolnych pozostaje bowiem nieco ponad 15 proc. pokoi.

Jak czytamy, wysokie ceny za nocleg są też w Świnoujściu. Na kilka dni przed Bożym Ciałem, średnia stawka za dobę za dwie osoby opiewa na prawie 640 zł. "Nieco tańsze noclegi znajdziemy w Szklarskiej Porębie, Kołobrzegu, Świeradowie-Zdroju, Karpaczu, Międzyzdrojach czy Zakopanem. W tych ośrodkach przeciętna stawka ofertowa wynosi dziś około 550 zł" - wskazano.

Z kolei w górskich ośrodkach jak Wisła czy Krynica-Zdrój przeciętnie za nocleg dla dwóch osób przyjdzie nam zapłacić około 430-460 zł za dobę.

HRE Investments

Z analizy wynika, że póki co we wszystkich miejscowościach, "w których Polacy najbardziej lubią odpoczywać, aktualne stawki za nocleg są wyraźnie wyższe niż były w roku 2020". Jak podano, przeciętnie w lokalizacjach tych noclegi zdrożały o 32 proc.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości