Zgubiłeś portfel? Polski wynalazek pomoże Ci go odnaleźć

Tech

ShutterstockPolscy przedsiębiorcy pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi zsynchronizowanie portfela ze smartfonem

Polscy przedsiębiorcy pracują nad rozwiązaniem, które umożliwi zsynchronizowanie portfela ze smartfonem. Połączenie między przedmiotami umożliwi zlokalizowanie portfela za pomocą telefonu. Na realizację pomysłu zebrali ponad milion złotych w społecznościowej zbiórce na Kickstarterze.

Grupa polskich przedsiębiorców zgromadziła ponad 332 tys. dolarów (ok. 1,24 mln zł) podczas zbiórki w serwisie Kickstarter na rzecz projektu o nazwie Woolet – inteligentny portfel. Twórcy Wooleta jeszcze przed zakończeniem zbiórki nawiązali współpracę ze znaną polską firmą produkującą m.in. portfele.

W sklepach od maja

Pierwotnie Polacy prosili o 15 tys. dolarów – kwota ostatecznie zebrana jest jednym z największych sukcesów w historii polskich zbiórek społecznościowych. Pieniądze będą przeznaczone na pokrycie kosztów produkcji pierwszej partii portfeli przeznaczonych na masowy rynek. Produkt ma trafić do rąk klientów w maju bieżącego roku.

Woolet opisywany jest przez twórców jako „inteligentny portfel”: użytkownik może zsynchronizować go ze swoim smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli portfel zbytnio „oddali się” od telefonu, właściciel zostanie poinformowany o tym przez wiadomość wysłaną na telefon. Połączenie pomiędzy przedmiotami ma również umożliwić zlokalizowanie portfela za pomocą telefonu.

Jak donosi portal Mamstartup.pl, jeszcze przed końcem zbiórki twórcy Wooleta nawiązali współpracę z firmą jedną z dużych firm, znanym polskim producentem obuwia i galanterii skórzanej. Dzięki temu technologia będzie mogła być zastosowana w sposób praktyczny.

Obie firmy będą próbować zaistnieć na rynku technologii ubieralnych (ang. wearables), do którego zaliczają się m.in. okulary Google Glass czy smartwatches (urządzenia łączące funkcje zegarków naręcznych z niektórymi funkcjami smartfonów). Szacuje się, że rynek ten do roku 2019 ma osiągnąć wartość 50 mld dolarów.

Autor: /gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock