Tech

Dane milionów osób w rękach hakerów. Firma przeprasza

Tech

Jak się bronić przed atakami hakerów?tvn24
wideo 2/4

Dane około 143 mln klientów amerykańskiego giganta kredytowego firmy Equifax mogły wpaść w ręce hakerów - ujawnia BBC.

Equifax jest jednym z największych koncernów działających w branży kredytowej w Stanach Zjednoczonych. Firma ujawniła, że dane około 143 mln jej klientów nie były bezpieczne i mogły zostać przejęte przez cyberprzestępców.

Wśród wrażliwych danych znalazły się m.in. daty urodzenia, adresy oraz numery ubezpieczenia społecznego.

Atak hakerów

Do hakerskiego ataku doszło w między połową maja a lipcem. Firma podała, że cyberprzestępcy nie uzyskali informacji na temat danych dotyczących klientów komercyjnych.

Poinformowała jednocześnie, że mieli oni dostęp do około 209 tys. numerów kart kredytowych klientów. Equifax w specjalnym komunikacie podał również, że będzie współpracował z organami regulacyjnymi Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady, aby wyjaśnić sprawę cyberataku oraz monitorować, czy nie dochodzi do kradzieży tożsamości oraz nieuprawnionych wypłat z kart kredytowych.

Firma przeprasza

Dyrektor firmy Richard Smith przyznał, że jest rozczarowany "incydentem", który uderza w "serce tego, czym zajmuje się firma". "Przepraszam klientów oraz naszych partnerów biznesowych. Przeprowadzimy dokładny przegląd naszych procedur bezpieczeństwa" - powiedział Smith w oświadczeniu.

Autor: msz/gry / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock