Dane pracowników i współpracowników polskiej spółki wyciekły do sieci

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Jak nie dać się oszukać hakerom?TVN24
wideo 2/3
TVN24Jak nie dać się oszukać hakerom?

Do internetu wyciekły wewnętrzne dane spółki CD Projekt, w tym informacje kadrowe oraz finansowe dotyczące pracowników i kontrahentów, którzy byli związani z produkcją gry Cyberpunk 2077 - przekazano w komunikacie prasowym. To pokłosie cyberataku na CD Projekt, o którym spółka poinformowała w lutym tego roku.

CD Projekt ostrzegł też, że dane krążące w internecie mogą być zmanipulowane.

CD Projkt poinformował ponadto, że pracuje z dużą grupą eksperów i kancelarii prawnych, a także z polską policją nad rozwiązaniem problemu i zagwarantowaniem prywatności swoim pracownikom. Spółka skontaktowała się też z Interpolem i Europolem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Cyberatak na CD Projekt

Na początku lutego 2021 roku CD Projekt podał, że jego wewnętrzna sieć została zaatakowana przez nieznanych sprawców, skradziono część danych i zażądano okupu.

Nieznani sprawcy uzyskali dostęp do sieci, zabrali część danych należących do grupy CD Projekt i pozostawili notatkę z żądaniem okupu. Firma zapowiedziała, że nie zamierza kontaktować się z przestępcami i prowadzi działania ograniczające konsekwencje ewentualnego upublicznienia danych (m.in. kontaktując się z podmiotami, które mogą być dotknięte przez to zdarzenie).

Spółka podała wtedy, że zgodnie z jej obecną wiedzą, skradzione dane nie zawierają prywatnych informacji o graczach oraz osób korzystających z usług świadczonych przez grupę.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock