Nowa aktualizacja Windows 10 już dostępna. Sprawdź, jakie kryje nowości

Tech

YouTube / Windows DeveloperNowa aktualizacja Windows 10 już dostępna

Nowe efekty, animacje i przejścia - to zmiany jakie czekają na wszystkich, którzy sięgną po nową aktualizację systemu Windows 10. We wtorek rozpoczął się proces jej udostępniania przez Microsoft.

Nowa aktualizacja nazywa się Fall Creators Update. To następca Microsoft Design Language, dobrze znanego z poprzednich wersji systemu operacyjnego.

The Verge wskazuje, że zastosowane w nim efekty rozmycia przypominają to, co widzieliśmy w Windows Vista.

Wraz z aktualizacją pojawi się również między innymi aplikacja Story Remix - dedykowany użytkownikom programu Movie Maker. Dzięki niemu będzie można dodawać muzykę, przejścia, a nawet efekty 3D.

Nowości mają również dotyczyć ułatwień w skorzystaniu z wirtualnej rzeczywistości w komputerach. Osoby niepełnosprawne będą zaś mogły skorzystać z nowej funkcji Eye Control, aby poruszać się myszą przez rozejrzenie się.

Nie wszystkie zmiany zostaną wprowadzone natychmiast.

Jakie wymagania

Aktualizacja przynosi też poprawę zabezpieczeń, dzięki czemu można uzyskać lepszą ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem.

Fall Creators Update ma również swoje minimalne wymagania sprzętowe. Jak czytamy na portalu Wired.com, aby uzyskać jak najlepsze efekty, potrzebny jest procesor co najmniej 1 GHz z 1 GB pamięci RAM dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla 64-bitowej. Ponadto, przyda się co najmniej 16 GB wolnego miejsca na dysku w 32-bitowej wersji i 20 GB dla 64-bitowej wersji.

Dane statystyczne przedstawione pod koniec ubiegłego roku przez NetMarketShare pokazują, że udział systemu Windows 10 w rynku wynosi 24,36 proc. To jednak zdecydowanie niższy wynik od Windows 7, którego udział wynosi 48,34 proc.

O spółce

Microsoft to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży technologii informacyjnych. Zostało założone w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena.

Siedziba spółki znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton. Prezesem Microsoftu od 2014 roku jest Satya Nadella.

Spółka zakończył poniedziałkowe notowania na amerykańskiej giełdzie ze wzrostem o 0,21 proc. Za jedną akcję firmy trzeba było zapłacić 77,65 dol.

Notowania akcji Microsoft w poniedziałekstooq.pl

Autor: mb/gry / Źródło: Microsoft, Wired.com, The Verge

Źródło zdjęcia głównego: YouTube / Windows Developer