Nowa wersja Microsoft zawodzi. Będzie poprawka

Tech

ShutterstockNajczęściej zgłaszane błędy systemu to wolniejsze działanie oraz ukrywanie partycji

Wolniejsze działanie i niewidoczne dane - to główne problemy zgłaszane przez użytkowników najnowszej wersji Windows 10. Firma radzi, aby nie działać na własną rękę, a specjaliści pracują nad rozwiązaniem problemu.

Użytkownicy Windowsa, którzy zdecydowali się zaktualizować "dziesiątkę" do najnowszej wersji, narzekają na liczne błędy systemu. Wersja Windows 10 Anniversary została udostępniona 2 sierpnia i początkowo nie sprawiała większych problemów. Jednak w ostatnich dniach wiele osób zgłasza problemy z jej użytkowaniem.

Najczęściej zgłaszane błędy systemu to wolniejsze działanie oraz ukrywanie partycji. W wielu przypadkach nie jest możliwe odczytanie danych, zapisanych bezpośrednio na dysku. Ponadto, system działa wolniej - ten problem znany jest głównie użytkownikom Visty, gdzie usługa Windows Auto-Tuning została nieprawidłowo sformatowana.

Wkrótce poprawka

Microsoft zdaje sobie sprawę ze skali problemu i ostrzega, aby nie próbować odzyskiwać plików na własną rękę. Zapewnia, że dane zostały zachowane, choć nie są widoczne. Formatowanie partycji przy użyciu narzędzi innych firm może skutkować kradzieżą plików lub uszkodzeniem systemu.

Twórca Windowsa zapewnia, że pracuje nad odpowiednią poprawką. Nowa aktualizacja pojawi się prawdopodobnie w najbliższych dniach. Specjaliści radzą, by obecnie pracować w trybie "Bezpieczny rozruch". Ci, którzy nie chcą czekać na rozwiązanie problemu, mogą ściągnąć wersję Windows 10 1511 (Threshold 2), która - jak dotąd - działa poprawnie.

Sztuczna inteligencja Microsoftu została fanką Hitlera i Donalda Trumpa:

Sztuczna inteligencja Microsoftu została fanką Hitlera i Donalda TrumpaTVN24 BiS

Autor: PMB//ms / Źródło: dobreprogramy.pl, komputerswiat.pl, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock