Tech

Wiedźmin 3 opóźniony. Akcje CD Projekt spadają 

Tech

Nowy zwiastun "Wiedźmina 3: Dziki gon"
CD Projekt REDNowy zwiastun "Wiedźmina 3: Dziki gon"

Blisko 7 proc. tracą na wartości akcje spółki CD Projekt, która jest producentem gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Spadki to efekt informacji, że firma znów przesunęła datę premiery popularnej gry.

Władze spółki zdecydowały o przesunięciu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nowa data premiery to 19 maja 2015 roku. Wcześniej firma zapewniała, że popularna gra trafi do sklepów 3 lutego.

Duże spadki

Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED wczoraj uspokajał na antenie TVN24 Biznes i Świat, że opóźnienia premier gier zdarzają się wszystkim producentom, szczególnie, gdy chodzi o tak ambitny projekt jak Wiedźmin 3.

- To jest niestety norma. Oczywiście to nie jest dobre, ale wszyscy producenci na świecie czasem przesuwają terminy. Nie jest to nic nienormalnego - mówił Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED. - Nie wszystko da się precyzyjnie zaplanować. Naszym błędem było to, że za szybko podaliśmy datę premiery - dodał.

Nerwowa reakcja

Jednak uspokojenia prezesa na nic się zdały. Akcjonariusze negatywnie zareagowali na informacje o przesunięciu premiery gry. Od startu dzisiejszego handlu na giełdzie akcje CD Projekt tracą na wartości.

Wczoraj władze spółki w specjalnym komunikacie tłumaczyły, że przesuwają premierę gry, bo jest dużo detali, które trzeba poprawić.

"Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy. Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką" - tłumaczyły władze spółki.

Przeprosiny

"Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić, by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie" - informowała wczoraj spółka.

To już kolejne przesunięcie terminu premiery. Pierwszy raz CD Projekt przesunął premierę w marcu tego roku. Początkowo firma zakładała, że gracze będą mogli cieszyć się nową częścią Wiedźmina jeszcze w 2014 roku.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED: za szybko podaliśmy datę premiery
Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED: za szybko podaliśmy datę premieryTVN24 BiS

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt

Pozostałe wiadomości