"Wiedźmin 3: Dziki Gon" coraz bliżej. Prezes CD Projekt: nasza gra to szczyt ekstraligi

Prezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligi
Prezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligi
TVN24 BiS
TVN24 BiSPrezes CD Projekt: "Wiedźmin 3: Dziki gon" to szczyt ekstraligi

Grając w "Wiedźmina" nie tylko przeżywamy historie, ale też ja współtworzymy. Nasza gra to szczyt ekstraligi. Tworzymy mało gier, ale bardzo dobrych - mówił w TVN24 BiŚ Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" już we wtorek 19 maja.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt podkreślał, że współczesne gry komputerowe są bardzo podobne do najlepszych filmów.

Współtworzenie

- Grając w "Wiedźmina" przeżywamy historię tylko, że to my ją współtworzymy. To taka historia, którą przeżywamy oglądając np. serial "Gra o Tron", tyle tylko, że film jest liniowy. Oglądamy pierwszy, drugi i kolejny sezon. Spędzamy dziesiątki godzin w tym świecie i to wywołuje w nas różne emocje. "Wiedźmin" jest dokładnie tym samym, ale to my decydujemy co się wydarzy. Stajemy się częścią tego świata - tłumaczył Adam Kiciński i dodaje, że na "Wiedźmina" też trzeba poświęcić ogromną liczbę godzin. - Sto, dwieście. W zależności od wyborów, jakich dokonujemy i jak bardzo eksplorujemy świat. To bardzo podobne do doznanie, jakie mamy przy oglądaniu filmu tyle, że dużo lepsze, bo to od naszych decyzji zależy to, jak ten świat się rozwija - dodał prezes CD Projekt. Kiciński uważa, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" jest "absolutnie wyjątkowy". - To jedna z najlepszych gier pod wieloma względami, bo jest wielka, nieliniowa, ma wspaniałą fabułę, czy świetny gameplay wielowątkowa. To złożenie wielu czynników, jak w dobrym filmie - ocenił Kiciński.

Szczyt ekstraligi

Szef CD Projekt stwierdził, że potwierdzają to pierwsze bardzo pochlebne recenzje. - W tydzień przed premierą mieliśmy milion zamówionych w przedsprzedaży egzemplarzy. Do tego dojdą kolejne sztuki, bo przedsprzedaż eksploduje, kiedy pojawią się recenzje, które są bardzo pozytywne. Gamespot.com, czyli amerykański serwis o grach, być może najbardziej opiniotwórczy na świecie, dał "Wiedźminowi" ocenię 10 na 10. Przez 19 lat istnienia tej strony tylko osiem gier otrzymało taką ocenę. "Wiedźmin" to nie jest czołówka, to szczyt ekstraligi - zapewniał Kiciński. Kiciński uważa, że sukces "Wiedźmina" i CD Projekt wynika m.in. z tego, że spółka realizuje to, co sobie założyła 10 lat temu. - Nasza strategia się nie zmienia. Robimy bardzo mało gier, ale za to bardzo dobrych. Staramy się nie rozmieniać na drobne i działamy globalnie, ale ta branża jest tak skonsturowana, że działania lokalne nie mają sensu. Firmy takie jak nasza muszą działać globalnie, bo tylko na takim rynku można zrobić wysokobudżetowy produkt - uważa Kiciński.

Co dalej?

Kiciński zapowiedział, że "Wiedźmin 3" będzie rozwijany o kolejne dodatki. - To będą dwa dodatki. Pierwszy z nich jeszcze w tym roku. Każdy z nich swobodnie mógłby być oddzielna grą - dodał Kiciński.

Premiera Wiedźmina 3 już 19 maja
Premiera Wiedźmina 3 już 19 majaTVN24 BiS

Autor: msz/ / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiŚ

Pozostałe wiadomości