Wiceprezes Google chwali Polaków. "Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze"

Tech

Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0)Google planuje wyszkolić 2 miliony osób w różnych obszarach

- W Polsce jesteście w świetnym momencie, aby tworzyć nowy rozdział gospodarki cyfrowej. I macie nasze pełne wsparcie – mówił w piątek na Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce wiceprezes Google Nicklas Lundblad. Zaznaczył, że w Google pracuje blisko 100 inżynierów z Polski. Według niego dzisiaj za dużo uwagi poświęce jest danym, liczbom i wykresom, a mniej uczeniu się i obserwowaniu tego, co się dzieje.

Wiceprezes Google ds. polityki publicznej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce był gościem specjalnym dwudniowego kongresu. Jego prelekcji przysłuchiwał się m.in. prezydent Andrzej Duda.

Wspólny rynek cyfrowy?

Lundbland zaznaczył, że w Google pracuje blisko 100 inżynierów z Polski. - Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami w chmurze. Oni są dumni z tego, co robią, tak samo jak my jesteśmy dumni z nich. Więc tutaj możecie zacząć budować swoją część gospodarki cyfrowej – stwierdził. Podkreślił, że Europa poradzi sobie w erze gospodarki cyfrowej i może pociągnąć za sobą inne regiony świata. - Myślę, że Europa jest dobrze przygotowana do tego (gospodarki cyfrowej) i być może wkrótce doczekamy się wspólnego (z Ameryką) rynku cyfrowego - mówił wiceprezes Google. Podkreślał, że gospodarka cyfrowa dotyczy wszystkich ludzi. - Aby odnieść sukces w tej gospodarce, musimy pamiętać, że jesteśmy ludźmi, i to wszystko jest dla ludzi. I musimy pamiętać, jak możemy sobie pomagać. Skupiamy się na użytkowniku, który musi być w centrum, a reszta przyjdzie sama. To dobra zasada, jeśli jesteśmy innowatorami i liderami – powiedział Lundbland.

Przeszkolą dwa miliony osób

Dodał, że Google uruchomił wiele inicjatyw edukacyjnych i w najbliższych latach planuje wyszkolić 2 mln osób w różnych obszarach m.in. małego biznesu, eksportu i nauk ścisłych. Według wiceprezesa Google dzisiaj za dużo uwagi poświęcamy danym, liczbom i wykresom, a mniej uczeniu się i obserwowaniu tego, co się dzieje. Lundbland zaznaczył, że firmy, które uruchamiają działalność w sieci, od razu sięgają do rynku globalnego.

Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę:

Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0)