Producent gier wart więcej niż niejedna spółka energetyczna. A szykuje się kolejny rekord

Tech

TVN24 BiSGigantyczny wzrost producenta gier. Jest warta więcej niż spółki energetyczne

Polski producent gier rośnie jak na drożdżach. Wartość CD Projekt tylko w ciągu ostatniego miesiąca urosła o miliard złotych i osiągnęła wartość 6 mld zł. To więcej niż niektóre spółki energetyczne.

Zdaniem analityków, to jednak nie koniec, a polski producent gier już wkrótce może osiągnąć wartość 7 mld zł.

Akcje w górę

Już teraz CD Projekt jest warty więcej niż spółki energetyczne takie jak Energa i Tauron. Niewykluczone jednak, że już wkrótce za plecami CD Projekt znajdą się również Orange i Lotos, których wartość to odpowiednio 6,8 i 7,6 mld zł.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ubiegłego roku informowaliśmy o skokowym wzroście cen akcji producenta gier. W ciągu dni urosły one wówczas o 23 proc., osiągając przy tym najwyższy poziom w historii - 48,99 zł. To już jednak przeszłość, ponieważ około godz. 10 w czwartek za jedną akcję CD Projekt notowaną na GPW trzeba było zapłacić aż 64,78 zł, co oznacza wzrost o 2,02 proc. w porównaniu do poprzedniej sesji.

Mimo gigantycznego wzrostu wyceny CD Projekt nie doszło do żadnych zmian w czołówce największych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na podium znajdują się: PKO BP - 39 mld zł, PKN Orlen oraz Pekao - po 36 mld zł.

CD Projekt

Sukces CD Projekt to efekt kolejnych odsłon "Wiedźmina", które cieszą się popularnością wśród graczy na całym świecie. W lipcu "Wiedźmin 3: Dziki gon" otrzymał miano gry komputerowej wszech czasów - taką decyzję podjęli użytkownicy amerykańskiego serwisu Metacritic.

Generowane dzięki niej zyski bardzo dobrze wpłynęły w tym roku na kondycję finansową CD Projekt. Wyniki finansowe Grupy za 2016 rok to odpowiednio 600 mln zł przychodów i ok. 230 mln zł zysku netto.

Gościem TVN24 BiS był Adam Kiciński, prezes CD Projekt (04.12.2015):

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"TVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: thewitcher.com