Giganci pokazali wyniki. Wall Street odrabia straty

Tech

Premier Morawiecki otworzył sesję na giełdzie w Nowym Jorkutvn24
wideo 2/3

Główne indeksy giełd w USA odrabiały w czwartek część najmocniejszych od 2011 roku spadków ze środy. W centrum uwagi znalazły się wyniki kwartalne amerykańskich spółek.

Czwartkowym wzrostom przewodził sektor technologiczno-komunikacyjny, który znalazł wsparcie w dobrych wynikach ważnych spółek.

Twitter na dużym plusie

Akcje Twittera drożały nawet 21 proc. Przychody spółki i zysk na akcję wyraźnie przebiły w trzecim kwartale konsensus (758 mln USD vs 701 mld USD, 21 centów vs 14 centów). Po zaprezentowaniu solidnych wyników kwartalnych w środę wieczorem wyraźnie zwyżkowały także walory m.in. Microsoftu (+6 proc.) i Tesli (nawet 11 proc.).

Snap rośnie w handlu pozasesyjnym ponad 8 proc. w reakcji na opublikowane wyniki za trzeci kwartał, które pokazały niższą od oczekiwań stratę netto. Wyniosła ona 12 centów na akcję, podczas gdy rynek zakładał 14 centów straty netto na akcję.

Przychody Snapa w trzecim kwartale wyniosły 298 mln USD, a rynek oczekiwał sprzedaży na poziomie 283,2 mln USD.

Amazon kilka procent w dół

Akcje Amazon w handlu pozasesyjnym zniżkują ponad 6 proc. po przedstawieniu przez spółkę rozczarowujących przychodów w trzecim kwartale 2018 roku, a także słabych prognoz na czwarty kwartał. Nastrojów inwestorów nie poprawił wyższy od konsensusu zysk netto.

Zysk netto Amazona na akcję w trzecim kwartale wyniósł 5,75 USD, podczas gdy rynek liczył na 3,14 USD zysku na akcję.

Przychody spółki sięgnęły 56,6 mld USD, a konsensus zakładał przychody na poziomie 57,10 mld USD. Amazon prognozuje, że jego przychody w czwartym kwartale 2018 roku będą w przedziale 66,5-72,5 mld USD. Analitycy spodziewali się przychodów w trzech ostatnich miesiącach roku w wysokości 73,79 mld USD.

Alphabet powyżej oczekiwań

Zysk netto Alphabet, właściciela Google, w trzecim kwartale 2018 roku przebił oczekiwania rynku, ale spółka rozczarowała poziomem przychodów. W efekcie akcje spółki w handlu pozasesyjnym zniżkują ponad 5 proc.

Zysk netto Alphabet na akcję wyniósł w trzecim kwartale 13,06 USD, podczas gdy konsensus zakładał zysku netto w wysokości 10,42 USD na akcję.

Przychody spółki w tym okresie sięgnęły 33,7 mld USD, a analitycy oczekiwali 34,04 mld USD.

Przychody ogółem Alphabet wzrosły rok do roku o 21 proc. Największą ich część tradycyjnie stanowią przychody z reklam, które w trzecim kwartale sięgnęły 28,95 mld USD.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | shutterstock.com